Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niskie ciśnienie rozkurczowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:46 pm    Temat postu: Niskie ciśnienie rozkurczowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja z kolei mam 17 lat i ciśnienie rozkurczowe nie przekracza u mnie 60 na ogół jest tak około 112/54, 105/56 czasem na 49 różnie ale praktycznie nigdy nie przekracza 60 chyba, że przy jakimś wielkim stresie. Skórczowe natomiast nie przekracza 115 - 120 a czasem 110. Np. teraz mam ciśnienie 106/54 puls 61, kilka dni temu było troszkę niższe z tętnem lecz od pewnego czasu trzyma się w tych granicach. Czuję się słabiej troszkę ostatnio i bardziej ospale i od około 2 lat często drętwieją ręce, nogi.... także pocą się mi szybko ręce- prawie ciągle mam mokre natomiast także przez okres około 2 lat schudłem ponad 15 kg z około 86 kg na 70 nic w tym kierunku nie czyniąc. Nie mam pojęcia z czym mogą mieć związek te dolegiliwości wg. lekarza odrętwienia mogą być od kręgosłupa no może i ok ale co z tym ciśnieniem ?? a moze jednak ma to jakiś związek ?? bardzo serdecznie proszę o odpowiedź i o poradę... na mój e-mail [porad udzielamy na forum]
Powrót do góry
Tomek
Gość









PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odrętwienia mogą mieć związek z niskim ciśnieniem, ponieważ wiąże się to ze słabym krążeniem krwi. Jest możliwe, że od kręgosłupa też - o ile masz jakies problemy z kręgosłupem. Na niskie ciśnienie są lekarstwa. Można też spróbowac podnosić ciśnienie kawą. Dla pocieszenia powiem, że zdecydowanie groźniejsze dla organizmu jest zbyt wysokie cisnienie.
Powrót do góry
AGATKA
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 1:28 pm    Temat postu: Nadciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!
Choroba dotyczy mojej mamy . Ma 67 lat przyjmuje aż 4 leki na nadciśnienie oraz jeden na obniżenie cholesterolu, Podczas mierzenia cisnienia rano ma wartość 115/50 , czyli bardzo niskie. Rano żle się czuje , kreci jej się w głowie , jest bardzo słaba., nawet dochodzi do mdleń . Dopiero po południu ciśnienie jest wyższe 140/65 i wtedy może jakoś egzystować ,co mamy z tym zrobić? proszę pomóżcie
córka Iwona.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 1:39 pm    Temat postu: Re: Nadciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AGATKA napisał:
Szanowni Państwo!
Choroba dotyczy mojej mamy . Ma 67 lat przyjmuje aż 4 leki na nadciśnienie oraz jeden na obniżenie cholesterolu, Podczas mierzenia cisnienia rano ma wartość 115/50 , czyli bardzo niskie. Rano żle się czuje , kreci jej się w głowie , jest bardzo słaba., nawet dochodzi do mdleń . Dopiero po południu ciśnienie jest wyższe 140/65 i wtedy może jakoś egzystować ,co mamy z tym zrobić? proszę pomóżcie córka Iwona

[zakaz linkowania na forum]
---- edit by Paweł:
Poprawienie tagu.
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do AGATKI: lekarz powinien zmodyfikowac leki w taki sposob zeby twoja mam dobrze sie czula. leczenie nadcisnienia nie polega tylko na obnizeniu cisnienia tak nisko jak sie da ale, do takich wartosc w jakis pacjent sie czuje najlepiej. Na tym polega terapia nadcisnienia, a nie zbicie cisnienia do wartosci prawidlowych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nagor



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troche mnie wystraszyliscie z tym cisnieniem ;/ mialem ostatnio robione badania na komisji lekarskiej (wku) i tam okazalo sie ze moje cisnienie wynosi 120/38 puls 53 przez kolejne 2 dni cisnienie rozkurczowe nie przekroczylo 47. trenuje wyczynowo kajakarstwo moze ma to jakis wplyw na taki wynik puki co zapisalem sie na wizyte u kardiologa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DO NAGOR: myślę, że może mieć to wpływ. U sportowców ciśnienie wzrasta w czasie wysiłku do którego organizm sie może przyzwyczaić, w związku z tym czasie spoczynku sportoweic może mięć tętno i ciśnienie niższe. Nie zaszkodzi jednak zrobić badań Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group