Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kostniak

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justyna8703



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 11:28 pm    Temat postu: Kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tak dawno okazało się że mam kostniaka przy ujściu zatoki czołowej. Jestem w trakcie leczenia zatok ale niebawem czeka mnie operacja usunięcia wcześniej wspomnianego kostniaka. Niepokoi mnie to ponieważ nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Czy może ma ktoś większe pojęcie na ten temat ode mnie? Bardzo proszę o wszelkie informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mm
Gość









PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 1:55 pm    Temat postu: Re: Kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam dziwnego guza na glowie

---------edit by drapaka--------
No i co w związku z tym?? U lekarza byłeś/aś?? Jakieś utrudnienia w życiu??


Proszę pisać konkretne posty a nie tego typu, bo z takiego posta nic konkretnego nie wynika
Powrót do góry
kornik7
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj doweidziałam się , że to co mam na lewym oczodole to kostniak. Nie wykonano u mnie żadnych szczegółowych badań. Lekarz laryngolog stwierdził, że to nic groźnego . Czytając różne informacje o kostniaku doszłam do wniosku , że do końca tak nie jest. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z kostniakiem (przebyte operacje) proszę o informacje.
Powrót do góry
młoda
Gość









PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:19 pm    Temat postu: kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też podobno mam kostniaka w lewym oczodole nie mialam takze żadnych szczegółowych badań i też usłyszałam że to nic groźnego ja mam takie objawy że drętwieje mi lewa strona polika boli mnie głowa w skroniach jestem ciagle zmęczona mam poprzytykane uszy itda jakie ty masz objawy?
Powrót do góry
gośc
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie podobnie wykryto kostniaka ale zanim to nastapiło musiłąm pól roku czekac na tomografie głowy gdzie cały czas bolała mnie głowa uszy pozrytykały się i nierqaz widziałm plamy na oku. po tomografi dowiedziałm się że mam takze polipy w sitowiu ( gdzie znajdował sie kostniak) i w zatokach szcżekowych. poszłam do lekarza zapisać się na zabieg gdfzie wyznaczylimi termin dopiero za 2 miesiące. Czułam by się spokojnie gdyby nie to ze powiedzieli że usuną mi tylko polipy z nosa a dopiero potem zobacza czy usuną te4z te z zatok szczekowych ( państwowa służba zdrowia). WKUZRYŁAM SIĘ BO NIC NIE PWIEDZIELI NA TEMAT KOSTNIAKA WOGULENIE CHCIELI GO RUSZAĆ !!!!! dlatego udałam się do innego szpitalka prywatnego gdzie za zabieg należy płacić wykonano mi operacje ale dziś nie mam z tym problemu usunięto mi wszystko polipy , kostniak ozcywiście wiąze się to z bólem gdyż usuwając kostnuiak czy jakiekolwiek inne twory z zatoki sitowej znajduje sie u nasady nosa usuwane są takze takie małe kosteczki i tworzone jest dojście więc po tej operacji włozenie całego ołowka donosa jest wykonalne. Ja dodatkowo miałam robione zatoki szcżekowe wieć nad górnymi żębami polik jest odcinany lekko od dziąseł więc po operacji ma się kilka szwów nad zebami a pozostałością po tym są niewidoczne z zewnątzr blizny tylko dentysta i laryngolog je widzi no i oczywiście my. Po takiej oiperacji zdrowieje sie jakieś 2 do 3 tygodni w tym póltora tygodnia to ból ale jak się jest w szpitalu daja pzreciw bólowe.
Jeżelimacie kostniaka w gowie to radze go usunąc państwowasłużba zdrowia mówi że nie ale ile ,można wytrzymac z bólem głowy, i z innymi objawami które tez są uciązliwe. lekarz który twierdzi ze nie tzreba trego usuwac to idiota lub len kóry liczy że im mniej osób wyśle na zabieg to tym wyższą premie dostanie. jak macie jakies pytania to moge wam odpowiedziecna nie
Powrót do góry
Będkowski Zenon



Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 6:09 pm    Temat postu: KOstniak a sterydy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Państwa przed stwierdzeniem u niego kostniaka był leczony sterydami /ENCORTON , SOLU_MEDROL,ENDOKSAN/? Po rocznym leczeniu enkortonem i raz na miesiąc Solu-Medrol em/ze względów nerczycy/ zaczeły mi się problemy z zatykaniem uszu ,drętwieniem lewej części głowy i policzków,póżniej przyszło podwójne widzenie lewym okiem/miesiąc temu/
a dziś /21.09.06r/po badaniach u wielu specjalistów laryngolog stwierdził w dole lewej zatoki czołowej kostniaka o śr.5mm.Narazie nie wiem co robić ? Rolling Eyes lekarze każą czekać i obserwować.Może ktoś powie jak szybkoo kostniak rośnie? przy jakiej wielkości jest tak dokuczliwy ,że trzeba już operować.Typowych nasilających się bóli głowy narazie nie mam.
Za każdą informację z góry dziękuję .
Pozdrawiam Zenon Będkowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kubekja



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 1:59 pm    Temat postu: kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Poszukuję osób, które są po zabiegu kostniaka, a konkretnie interesują mnie ewentualne zagrożenia, komplikacje, jak przebiega taka operacja czy jest niebezpieczna itp. Idę na operację 9 listopada br. i boję się jak nigdy. Crying or Very sad Czekam na wasze odpowiedzi pod e-mail'em kubekja@wp.pl

Pozdr
Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorota21
Gość









PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 3:13 pm    Temat postu: kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam kostniaka zatoki czolowej i interesuje mnie leczenie go ,a dokladnie zabieg usuniecia , ktory nie jest podobno do unikniecia, Jestem zaniepokojona gdyz boje sie nie tylko zabiegu a blizn ktore zostaja , jezeli zostaja, bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje , szczegolnie na temat blizn , moj adres e-mail : kiuik21@op.pl
Powrót do góry
`Sweetus
Gość









PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 6:41 pm    Temat postu: Re: Kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Nie dawno wykryto u mnie kostniaka zatoki czołowej:( 12.10 ma tomografie głowy. jak kostniak bedzie przyczyna moich bolow głowy to zostane skierowana na operacje tego kostniaka. strasznie sie boje i nie wiem co mam robić, a ja mam dopiero 15 lat. najbardziej boje sie operacji... nie mam juz sily na nic Sad Ewelina

---- edit by Paweł:
Ten post pozostawiam 2 taki sam kasuje, prosze nie pisać 2 tematów takich samych
Powrót do góry
czekoladaa159



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:18 am    Temat postu: chodzi o OSTEOBLASTOME? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pyt? w temacie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group