Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_15



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 7:58 pm    Temat postu: Tabletki antykoncepcyjne a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Od 5 lat biore tabletki antykoncepcyjne i jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie pominac ani jednej, az do teraz..W pierwszym tygodniu wzielam pierwsza tabletke (wtorek rano), ale o drugiej juz zapomnialam (sroda rano) i wzielam oby dwie w czwartek. W srode wieczorem wspolzylam z mezem i doszlo do wytrysku we mnie. Potem w piatek znowu zapomnialam tabletki i wzielam dwie w sobote rano. Wspolzylam tez w piatek. Czy moge byc w ciazy ? Kiedy powinnam zrobic test? Czy powinnam brac dalej tabletki ?
Oboje z mezem chcemy miec dziecko, ale chcielismy zaczac starac sie w przyszlym roku. Teraz zmienilam prace i ot tyle na glowie, i tyle stresu, ze po prostu zapomnialam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gólnie to jak wiadomo żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności nie zajścia w ciąże może się zdarzyć tak że nawet podczas regularnego brania można zajść w ciąże. Także jeśli chcesz mieć 100% pewność powinnaś albo zrobić sobie test albo udać się do ginekologa. Wtedy już nie będzie mowy o pomyłce Smile i nie trzeba się będzie stresować.

Ostatnio zmieniony przez Sarsaparilla dnia Czw Cze 05, 2014 12:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_15



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem. Tylko, ze to dopiero 11 dzien cyklu, nie wiem czy test juz cos wykryje... W poniedzialek mam termin u gin, czy on moze wykryc juz jakies zmiany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

11 dc to nawet owulki teoretycznie nie było więc co niby test miałby pokazać?
Usg ciazy nie wykryje nawet jeśli takowa by była. Na tym etapie ewentualnie pokaże czy była owulka czy jescze nie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_15



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 25, 2014 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam pomylilam sie, poniewaz dzisiaj jest juz 20 dzien cyklu...
A jezeli chodzi o owulacje, to czy przez pominiecie tych tabletek moze ona wystapic wczesniej niz normalnie (zakladajac, ze cykl trwa 28 dni)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 26, 2014 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

20 dc ewentualnie pokaże czy owulka była czy nie. Lekarz sprawdzi endometrium. Owulacja przy braniu/pominieciu tabletki jesli nawet wystapi to niewiadomo kiedy ....
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group