Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Boli mnie podbrzusze czy mogę być w ciąży??

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wylicz sobie dni płodne:

http://www.biomedical.pl/forum/jak-wyliczyc-dni-plodne-nieplodne-vt9930.html

Tu masz dokładnie napisane jak to zrobić.

Jeśli było to podczas dni płodnych, owszem może. Jeśli podczas niepłodnych, szans nie ma.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olaolaola



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 18 lat. I już kilkuletnie bóle brzucha w czasie miesiączki. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę żyć przez pierwsze 2 dni okresu. Kręgosłup, brzuch, wszystkie mięśnie, głowa... nie mogę normalnie funkcjonować. Boję się, że mam coś, jakąś chorobę... Byłam u ginekologa, nie badał mnie, ale zalecił leki hormonalne, by dostarczyć jakiegoś hormonu odpowiedzialnego za normalne miesiączki. Jak brałam lek troszkę się poprawiło, ale okres miałam 2 razy w miesiącu i przestałam je brać. Żeby coś mi pomogło muszę wziąc naraz dwie tabletki ibupromu forte lub pyralginu mocnego + nospa forte. I oczywiście słoik lub termofor z wrzącą wodą. Nie wiem, co mam już z tym robić. Okres mnie wykańcza, psuje mi życie... A w tym miesiącu już czwarty dzień mnie brzuch boli, a okresu nie mam. Strasznie się tym stresuje, ale w ciąży nie jestem napewno, bo nie uprawiałam seksu z chłopakiem jeszcze. Co mi jest, dziewczyny poradźcie ... Sad już wkręcam sobie, mam ogromny stres, że może jakoś nie wiem jak jestem w tej ciąży Sad Mój chłopak mnie podnosi na duchu, ale ja już nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olaolaola - to głupie dziewczyno ..

1. jeśli masz takie bóle brzucha podczas okresu to nie jest temat na "objawy ciąży" tylko temat na "dolegliwości intymne" ..
2. jeśli nie współżyłaś to jak, powiedz mi jak możesz byc w ciąży ? chyba, że jesteś wiatropylna albo nie wiem co .. to jest niemożliwe na 100 % Wink !
3. wiele dziewcząt i kobiet ma bolesne miesiączki, taka już ich natura, z wiekiem są one mniej bolesne, ale nie zawsze ..
może pomóc dobra tabletka przeciwbólowa, trochę cwiczeń rozkurczających, ciepły termofor, pocieranie dłonią dół brzucha lub relaksująca kąpiel, ale to wszystko też nie daje gwarancji zniknięcia bólu .. Wink powinnaś jeszcze raz się przebadac albo zmienic gina skoro Ci nie pomógł ..

pozdrawiam Very Happy
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olaolaola jeśli nie uprawiałaś sexu ani nie doszło do zbliżenia w którym mogło ewentualnie dojść do zapłodnienia to nie masz się czym niepokoić. Wiem,że dziwne rzeczy przychodzą do głowy ale pomyśl sama- jakim cudem miałabyś zajść w ciąże. Nie ma takiej możliwości, prawda. Głowa do góry i przestań zadręczać siebie wymyślaniem dziwnych historii Wink.
Tym bardziej nie jest to pytanie w odpowiednim temacie no ale jak już zaczęłyśmy... bóle okresowe są uciążliwe wiem coś o tym bo prawie umierałam z bólu. Najlepszym sposobem na złagodzenie choć troszkę bólu jest przyjmowanie tabletek hormonalnych. Jeśli nie pomogły Ci te które przepisał to znaczy,że były źle dobrane dla Ciebie i należy zmienić producenta. Warto bo to naprawdę pomaga. Ale koniec tematu . Z takimi problemami proszę do innego działu
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olaolaola
Należy rozróżnić dwie sprawy czy bóle występują przy zespole napięcia przedmiesiączkowego(ZNP) czy są związane z innymi przyczynami(a sygnalizujesz,ze bóle występują dosyć często i szczególnie ostatnio miedzy okresami z tym że jednak bardziej się skłaniam do stanu nerwicowego związanego ze ZNP stąd bóle między okresami))Bardzo dużo kobiet cierpi w tym czasie(jedne mają niewielkie bóle ale też takie że można po ścianach chodzić)Iw takich sytuacjach stosuje się właśnie leki hormonalne lub tylko leki p.bólowe.Swoje znaczenie ma też profilaktyka czyli stosowanie minerałów(szczególnie magnezu) i witamin ograniczenie soli i cukrów.Oraz leków p.bólowych z zawartością Paracetamolum(mogą być w tabletkach lub czopkach)ogrzewanie,ciepłe kąpiele odprężające i zarazem ogrzewające.I bobrze jest przeprowadzić badanie gino.(usg)


Ostatnio zmieniony przez carboczar dnia Nie Maj 09, 2010 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar - ale czy ktoś ją wyzwał od głupich, czytaj co piszę .. Mr. Green
napisałam, ze "to jest głupie", czyli myślenie o tym jest głupie, jeśli nie współżyła ..

Dodano po 3 minutach:

i nie mam zamiaru sądzic, że jest głupia, więc rozróżniaj "głupia dziewczyna" od "to jest głupie dziewczyno" .. bo ja nikogo nie wyzywam, tylko staram jej się udowodnic, że to jest głupie i zbędne myślenie, bo wszystko jest dobrze, tak, że nie ma co się czepiac carboczar Laughing

Dodano po 9 minutach:

także olaolaola wyluzuj się, naprawdę to jest zbędne, głupie myślenie, ja też miałam takie głupie myślenia w takich sytuacjach .. Smile no i potem zdałam sobie sprawę, że to jest niemożliwe, a ja idiotycznie myślę .. Very Happy
też mam bolesne miesiączki, czasem nawet bardzo, ale staram się z tym jakoś życ, bo po nam zostało .. Sad ?
ale życzę Ci, żeby wszystko było dobrze i uspokój się i chłopak ma rację podnosząc Cię na duchu .. Smile

powtórzę ostatni raz: nie ma żadnej ciąży, a z bólami zwróc się może do innego gina ..

pozdrawiam serdecznie Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra nie sprzeczac sie Razz
bo do kata porozstawiam Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katie1902



Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 10:57 am    Temat postu: Ból podbrzusza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, w sobote tj 10.05 kochalam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia, lecz nie doszedł on "we mnie". Następnego dnia spojrzzałam w kalendarzyk i okazało się ze miałam dni płodne a w niedzielę powinna nastąpic owulacja. Od wczoraj boli mnie brzuch tak jak przy okresie. Okres powinnam miec 25.05. Czy to mozliwe ze jestem w ciąży? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niczego wykluczyc sie nie da ale ból podbrzusza nie oznacza ciazy
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group