Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne przy nieregularnych miesiączkach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 8:45 pm    Temat postu: Dni płodne przy nieregularnych miesiączkach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak mam wyliczyc dni płodne przy nie regularnych miesiaczkach??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 7:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz wyregulowac sobie cykl zeby mowic o dokładnym wyliczeniu dni płodnych.
sproboj obserwowac organizm, wyglad sluzu, kłuce w jajnikach itp.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam po raz kolejny.Czytałam,że przy staraniach o dziecko to żeby zażywać tabletki olej z wiesiołka ale,że można je brać to dnia owolucja a jak mam nie regularne cykle to jak mam wyliczyc kiedy jest ta owolucja??

Dodano po 9 minutach:

Moje ostatnie 3 cykle to 34,30,29.Nie wiem jak to obliczyc te dni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja moze kup sobie testy owulacyjne?
czasem pomagaja w okresleniu owulki.
tak na oko mozna przypuszczac ze wypada u Ciebie w polowie cyklu , czyli ok 15,16dc.
musisz obserwowac sluz, kłucie w jajnikach itp.

o wiesołku słyszałam ale nie probowałam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

olej z wiesiołka ponoć ma pomóc na jakość kobiecego śluzu, który ma istotne znaczenie podczas zapłodnienia, najlepiej go brać od 1 dnia miesiączki do ok połowy cyklu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 5:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaa18 napisał:
Jak mam wyliczyc dni płodne przy nie regularnych miesiaczkach??

Nie wyliczysz dni płodnych a jesli nawet to na pewno z wielkim ryzykiem. Najlepiej w takich wypadkach mierzyc temperaturę i sprawdzac sluz.

Olej z wiesiołka niby poprawia śluz płodny ale jaka jest prawda tego nie wiem. Stosujemy go tylko do skoku temperatury, nie dłużej. Skoro nie mierzysz tempki to nie wiesz kiedy ten skok bedzie . Teoretycznie przy cyklach 30 dniowych powinien byyć około 15 dc. po tym dniu nie bierz wiesiołka
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z wiesiolkiem sprobuje w nastepnym miesiacu jak w tym sie nie uda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie.mam cykle co 32 dni ostatni okres miałam 29 pażdziernika.Kochałam się z mężem 14,16,17 listopada do końca.I nie wiem czy dobrze obliczyłam,że to były dni płodne.Czy jest możliwa ciąża?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciaża jest zawsze możliwa przy stosunkach niezabezpieczanych. Dni płodne sa trudne do oszacowania ale przypadaja miej więcej na 4 dni przed połową cyklu do 3 dni po połowie. To tak na szybko i zupełnie teoretycznie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group