Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Białe krostki na penisie/mosznie (prawdopodobnie prosaki)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doti1201



Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 10:20 am    Temat postu: Białe krostki na penisie/mosznie (prawdopodobnie prosaki) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mojego chlopaka pojawily sie biale plamy na penisie pod napletkiem. ostatnio uzywalismy oliwki bezzapachowej johnson&johnson. czy to moze miec jakis zwiazek? nic nie boli i nie piecze. doszly jeszcze lekkie pekniecia naskorka. jak mu pomoc? jak sie tego pozbyc? czy konieczna jest wizyta u lekarza? a moze jakies domowe sposoby i odpowiednia pielegnacja? pomozcie,prosze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżęli nastąpiło to w kródkim czasie od użycia oliwki to być możę to jakaś alergia na jakiś składnik czy też podrażnienie.

Miejsca intymne są bardziej wrażliwe niż reszta ciała.
Odstawić oliwkę, nie stosować jej, odczekać pare dni, jeżeli jednak nie zniknie to, to należało by udać sie do dermatologa-wenerologa.
Do dermatologa nie trzeba żadnego skierowania. Idzie sie i rejestruje. Z autopsji polecam niepubliczne zakłady które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Miła i fachowa obsługa (nie ma rejonizacji) nie moge sobie pozowlić na złe traktowanie pacjętów, bo splajtują.

Jest duży wybór dermatologów, może wybrać kobiete albo meżczyzne, jak mu będzie lepiej.
To nic strasznego, no troche nerwów na początku a potem już to idzie Wink Możesz mu powiedzieć jak wyglądała twoja pierwsza wizyta u ginekologa.
Mimo ze płeć inna to wstyde ten sam, przed pokazaniem miejsc inymnych Wink
Zaznaczam to bo wiem ze jest problem z takimi wizytami u młodych mężczyzn.
O wiele łatwiej nakłonić kobietę do wizyty u ginekologa niżęli mężczyzne do urologa, czy chociażby dermatologa (właśnie z takim problemem).

Nie należy tego bagatelizować, faceci mają tendencje do tego aby powiedzieć "nie to napewno nic groźnego", no być może ale lepiej chyba zadbać o swój "interes" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandrusia1989



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęściej opisywane zmiany to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki "zakorkowany" gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A "na skórze" pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją "pomęczy", wychodzi biała, gęsta masa. Desperaci, którzy dotarli ze swoim problemem do dermatologa, usłyszeli zapewne, że to "nic nie jest", "to tylko takie przerośnięte gruczoły łojowe", albo - że są to prosaki właśnie, torbiele naskórkowe, cysty rogowe. I co? I NIC! W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest "obiektem wystawowym" i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu „na pryszcze”, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach „wyciśnięcia”); samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! pozdrawiam buzki pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To są plamy czy krostki? bo jeśli chodzi o plamy to nie mam pojęcie co to może być, jeszcze się nie spotkałam z takim przypadkiem :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale jak to wyleczyc?? mam 21 lat dbam o higiene .........
Powrót do góry
kwarek



Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:01 pm    Temat postu: Białe krostki na penisie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dość dawno zauważyłem na swoim penisie u nasady żołędzia coś co wygląda jak pryszcze nie mam pojęcia co to jest ale poważnie obawiam się stosunku z kobietą, boję się jej reakcji jak zobaczy coś takiego, czy mam iść z tym do dermatologa, czy do kogo? bardzo proszę o pomoc. mogę nawet wysłać zdjęcie tego jeżeli ktoś będzie chciał przyjrzeć się temu dokładniej. Będę naprawdę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi pomoże.

----edited by Yalissea

Proszę nazywać tematy tak, by po przeczytaniu jego nazwy było wiadomo o czym będzie dyskusja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli są to białe krostki i wygląda to tak... http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2237&alt=66
to nie masz się czym zupelnie przejmować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwarek



Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście tak mniej więcej to wygląda, ale mimo wszystko w jakiś sposób upośledza to moją seksualność, wątpię żeby jakaś kobieta to zrozumiała, na przykład w czasie sexu oralnego. napiszę w prost boję się odrzucenia w razie stosunku seksualnego. mam 20 lat i chcę mieć kobietę ale boję się. także nie mogę się nie przejmować. ale dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 8:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie prosiaki ma prawie każdy mężczyzna, znam wiele kobiet, którym to absolutnie nie przeszkadza, ja jestem jedną z nich. Taka jest natura męskiego penisa, uwierz, że dziewczynie to nie sprawi różnicy, nie potrzebnie się przejmujesz, uwierz ! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że to co mówisz to prawda ;]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group