Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z biodrem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta113355



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska, Leszczyny
PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 9:55 pm    Temat postu: Problemy z biodrem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem, z którym nie umiem sobie poradzić.
Jestem tancerką, w sierpniu byłam na obozie tanecznym, całymi dniami i nocami ćwiczyliśmy. Gdy wróciłam nie umiałam chodzić, ostry ból w prawym biodrze nie pozwalał mi na to. Udałam się do szpitala, dowiedziałam się jedynie, że biodro jest nadwyrężone i muszę odpocząć (powiedziano mi, że do miesiąca mam leżeć w łóżku w ustalonej pozycji). Jednak miesiąc już minął, a nawet dwa, a ból dalej nie ustępuję.
Jestem w rozterce, ponieważ muszę ćwiczyć, nie mogę wyjść z formy, a jednak nie jestem w stanie. Zapisałam się do chirurga, ale jak to bywa, wizyta dopiero na styczeń, a ból jest bardzo uciążliwy.
Czy mógłby mi ktoś pomóc. Proszę Was bardzo Wink [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amberr25



Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno coś doradzić bo w sumie nie wiadomo co to. Może masz jakiś stan zapalny. Do stycznia jeszcze daleko, a nie możesz umówić się prywatnie do innego lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta113355



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska, Leszczyny
PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogłabym, lecz nie znam w okolicy żadnego dobrego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
awds



Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 2:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie kaletki maziowej – bardzo bolesna reakcja zapalna struktury zawierającej płyn stawowy i pochewkę ścięgna.

Choroba zwyrodnieniowa stawu – niezapalne, postępujące zmiany w stawach wynikające z nagłego lub przewlekłego uszkodzenia elementów stawu, w szczególności, chrząstki stawowej. Najczęściej z wiekiem jako efekt wieloletniego przeciążania stawu.

Ból neuropatyczny – ból okolicy unerwianej przez nerw, którego uszkodzenie nastąpiło na przebiegu nerwu, powyżej bolącego miejsca. Uszkodzenie nerwu najczęściej następuje w mechanizmie jego zapalenia, urazu, ucisku lub choroby neurologicznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
FizjoklinikaWarszawa



Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 4:59 pm    Temat postu: odpowiedź Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból biodra, który pojawił się po okresie zwiększonej aktywności może dotyczyć kilku elementów. Po pierwsze należałoby ocenić czy pochodzi on ze stawu biodrowego czy kręgosłupa, ponieważ bóle tylnej części biodra często pochodzą z kręgosłupa. W okolicach tych dolegliwości mogą pochodzić także z stawu krzyżowo-biodrowego czy spojenia łonowego Jeśli pochodzi z kręgosłupa najczęściej dotyczy stanu zapalnego pojawiającego się poprzez podrażnienie dysku. Bóle samego stawu biodrowego mogą dotyczyć zapalania kaletki, ale często u sportowców są związane z uszkodzeniem obrąbka stawowego. W 90% umiejscawiają się one w pachwinie, jednakże mogą pojawić się w różnych innych okolicach biodra. pierwsze niezbędne jest wykonanie badania klinicznego, które nakreśli problem. Niezbędne mogą okazać się także badania dodatkowego takie jak RTG czy MRI.

Pozdrawiam
Fizjoklinika
Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group