Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co to za krosty?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandry1



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tarnów
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:03 pm    Temat postu: Co to za krosty? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na moich rękach pojawiły sie małe krosty. Wygląda to jak ukąszenie komara, ale to na pewno nie komar. Są twarde i czerwone, czasami swędzą a na dodatek utrzymują się dosyć dlugo. Pozniej robią sie strupki. Staram sie ich nie dotykac i nie drapać. Wyskakuja głównie na palcach na dłoni i na łokciu i ramieniu. Nie wiem czy coś przemawia do was co napisałam, ale byłabym wdzięczna za odpowiedź, co to może byc? jakaś wysypka?? uczulenie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że to alergia pokarmowa... miałam tak samo i w tych samych miejscach, takie same objawy. Jestem uczulona na jakiś tam składnik...

Ale to tylko moja myśl. Najlepiej będzie jeżeli się wybierzesz do dermatologa, bo być może to zupełnie co innego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami występują podobne po spożyciu leków..
Może jakieś przyjmujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z podobną sytuacją już się spotkałam. Pewna osoba miała podobne objawy co twoje jak się później okazało powodem było używanie detergentów w bezpośrednim kontakcie ze skórą podczas prania, sprzatania itd. To wskazuje na reakcje alergiczną Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandry1



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tarnów
PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie przyjmuje żadnych leków a środki chemiczne to używam wiadomo do sprzątania domu. Poza tym raczej nic mi do głowy nie przychodzi od czego mogą mi wychodzic krosty. Kiedy nie zapominam to wypijam jedną saszetkę dziennie Calcium. Kiedyś zalecił to lekarz na osłabienie. Nie wiem czy może od tego to uczulenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dorcia87



Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 6:43 pm    Temat postu: Mi również wyszło jakieś uczulenie...mam ślady jakby po ukąs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi również wyszło jakies uczulenie...na całym ciele mam ślady jakby po ukąszeniu komara ! Na początku gdy mialam ich mniej trzymalam sie tej wersji,ze to ukąszenia.Teraz mam coraz wiecej tych śladów,pęcznieją jakby i robią się lekko żółte.Prosze pomozcie mi i powiedzcie co to jest ?????? Nie mam pojecia od czego mi to wyszło..? Od kilku dni się udchudzam i stosuję pewną dietę..czy to może uczulenie na pokarm ?? Jestem teraz w pułapce jeśli to przez tą dietę jest to wywołane,a chce bardzo schudnąć i juz są tego efekty Wink ale znowu jak te uczulenie mam od tego jedzenie to nie mogę dłuzej prowadzic tej diety :/ Co mam robić? Byłabym bardzo wdzięczna za serdecznie wskazówki !!!!
Pozdrawiam i życze wszystkim zdrówka Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spotkalam sie kiedys z opisem podobnych objawow, nazywalo sie to "wybroczyny"
powody moga byc rozne, w tym troche bardziej powazne niz zatrucie pokarmowe
mysle ze lepiej wybrac sie do lekarza, nawet na wszelki wypadek
Powrót do góry
Katarzyna-23



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie same krosty - twarde, czerwone, jak po ugryzieniu przez komara. Nie wiem co robić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kup wapno. najprawdopodobniej to alergia. możena smarować kremami bezzapachowymi. najlepiej dla skóry atopowej.

tez powinnaś się zastanowić, czy zjadłaś coś od czego mogłabyś dostac alergii, czy może jakiś nowy kosmetyk, mydło, krem, balsam, środek do mycia naczyń?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilka jestes z zawodu lekarzem?? dermatologiem? bo zauwazylam w Twoich postach ze duza wiedze posiadasz, jakich lekow uzywac i do czego.
pzdr. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group