Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podwiązanie jajowodów a zajście w ciąże

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorocik39



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 1:55 pm    Temat postu: Podwiązanie jajowodów a zajście w ciąże Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.Czy ktoś wie może czy po zabiegu podwiązania jajowodów można jakoś zajść w ciąże?Zrobiłam straszliwe głupstwo na własne życzenie,teraz mam nowego partnera który pragnie dziecka a ja niestety nie mogę mu go dać.Zastanawiam się czy istnieje jakikolwiek zabieg który umożliwiłby mi zajść w ciąże?????Bardzo proszę o odpowiedż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej jest to zabieg nieodwracalny... choć czasami sa przeprowadzane operacje przywracania płodności ale z małym skutkiem Sad
jednak są przypadki, że dochodzi do ponownego udrożnienia nasieniowodów lub jajowodów ale nie dochodzi do zapłodnienia a jak dochodzi, to czesto jest to ciąża pozamaciczna. podobno zabieg jest dość drogi, ale można spróbować. ale generalnie niestety małe szanse.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 3:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się,że Emilka ma rację. Zdarzają się przypadki, kiedy uda się "odwrócić" podwiązanie jajowodów, ale naprawdę bardzo, bardzo rzadko. Confused
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja tez sie zgodze z dziewczynami, to jest zabieg "praktycznie" nieodwracalny... czasami "matka natura" wygrywa ale to bardzooooooo rzadko Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorocik39



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to załamałam się dziewczyny.Myślałam że może jakieś invitro jeszcze wchodzi w gre.Rozwiodłam sie po 18 latach okropnego małżeństwa-mam z tego małżeństwa 3 córki-dorosłe już.Teraz spotkałam swoją drugą połowę,jest młodszy odemnie o 10 lat i jest bezdzietnym kawalrem.Bardzo się kochamy ale wiem jak on pragnie dziecka.Jeżeli nic nie da się zrobić będe musiała go zostawić bo nie chce go unieszczęśliwićSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a adopcja nie wchodzi w grę?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszkabanaszak



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:44 pm    Temat postu: czy po podwiązaniu jajowodów mogę zajść w ciąże Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.Jestem po 4 cesarkach i mam podwiązane jajowody,chciam się dowiedzieć czy mogę zrobić zabieg i miec jeszcze tak upragnione dziecko,tym bardziej że mam39 lat a mój partner ma 45 lat. Sad
    Powrót do góry
    Ogląda profil użytkownika
    tosia81
    Moderator


    Dołączył: 24 Lis 2008
    Posty: 3493

    Wysłał podziekowań: 1
    Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


    PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

    Zabieg jest nieodwracalny. Co prawda na świecie robią zabiegi przywracające drożność ale nie przynoszą często odpowiedniego rezultatu.
    _________________
    Jestem mamą Wink))

    Powrót do góry
    Ogląda profil użytkownika
    agnieszkabanaszak



    Dołączył: 26 Wrz 2011
    Posty: 3

    Wysłał podziekowań: 0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


    PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

    Słyszałam od lekarza,że można przeprowadzić taki zabieg,ale łącząc dwa końce jajowodów to już sam szew łączący może zamknąc je zpowrotem.Widać jedyną szansą na zajście w ciąże jest in vitro.Jeszcze jedno pytanie czy moja macica to wytrzyma?[list] Pozdrawiam Laughing i dziękuję.
    Powrót do góry
    Ogląda profil użytkownika
    tosia81
    Moderator


    Dołączył: 24 Lis 2008
    Posty: 3493

    Wysłał podziekowań: 1
    Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


    PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

    Oczywiście zabiegi się wykonuję ale ich rezultat zazwyczaj nie jest taki jak być powinien. Nie wiem czy w Polsce przeprowadzają tego typu zabiegi.
    Chyba raczej in vitro byłoby skuteczniejsze i pewniejsze. Czy macica wytrzyma...no cóż . Zależy przede wszystkim od tego jaki szew miałaś na macicy zakładany. Teraz tak ładnie szyją ,że kobieta może rodzić przez cesarkę wiele razy bez uszczerbku na macicy. Oczywiście poród zakończyć sie musi cesarką bo porodu naturalnego macica może nie wytrzymać. Lekarz po zbadaniu macicy i szwu powinien dac Ci odpowiedz co do tego, czy macica da radę.
    Pozdrawiam
    _________________
    Jestem mamą Wink))

    Powrót do góry
    Ogląda profil użytkownika
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
    Idź do strony 1, 2  Następny
    Strona 1 z 2

    Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group