Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Podwyższone bazofile

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mona20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 3:10 pm    Temat postu: Podwyższone bazofile Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Robiłam wczoraj badania krwi i zastanowił mnie wynik badania bazofili. Wiem, że norma jest bardzo niska a u mnie wynik wyniósł 8,4. Dodam, że jestem zdrowa, infekcje przechodziłam w lutym br.
Czy takie podwyższenie może coś oznaczać?
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carboczar

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mona20
Nie można rozpatrywać wybiórczo jednego wyniku bez korelacji z pozostałymi.Tak że jeden wynik nie ma znaczenia jeśli nie jest powiązany z innymi.Nie podałaś też jednostek(a są różne)tak że nie można oceniać wyniku.Uważam że nie ma powodu do niepokoju i tak też lekarz zlecający badanie do tego podejdzie.(taki wynik może wynikać z przebytej lub obecnej infekcji,zmian tarczycowych czy innych zmian.Ale skoro pozostałe są dobre to tak jak na pisałem nie ma powodu do niepokoju.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: