Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

PRZEBARWIENIA

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 1:00 am    Temat postu: PRZEBARWIENIA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie było takiego tematu, wiec zakładam nowy.

Mam coś takiego ma twarzy:




na codzien brazowe plamy wokol ust i w bruzdach mimicznych. Jednak jak się myję, albo posmaruje jakims brevoxylem, kremem to zaczynaja mnie piec szczypac i robic sie czerwone jakbym była poparzona.
Bylam dzisiaj z tym u dermatologa i stwierdzil ze to są jakies przebarwienia po jakims zapaleniu skory.
Nie pamietam zebym miala jakies zapalenie skory, chyba ze jako noworodek...
Jakie objawy dają przebarwienia? są brązowe i po prostu są
czy przebarwienia mogą dawac takie dolegliowsci?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
Takie zmiany mogą wynikać z wielu powodów(uczulenie, przemarznięcia,sprawy hormonalne,braku witamin i pierwiastków również nadmiar żelaza czy miedzi ,z powodu leków,mogą też wynikać z nad albo nie doboru melaniny.Problem jest trudny do leczenia a właściwie do postawienia diagnozy(wymaga trochę zachodu a wiadomo jak lekarze do tego podchodzą,brak czasy)Spróbuj stosować na noc pastę cynkową lub 4 x dn.Żel Baikaderm


Ostatnio zmieniony przez dimedicus dnia Pią Lut 12, 2010 12:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja123



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobre na przebarwienia są też okłady z cytryny, bo cytryna ma właściwości wybielające. Kup sobie tez jakis krem na przebarwienia (w aptece jest dosyć duży wybór i farmaceuta ci jakis na pewno poleci)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, gdyby to było tylko brązowe i sobie było. ale czemu to jest ciagle podraznione czerwone ? czasami szczypie
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka Są to zmiany zapalne,dlatego kontakt z innymi czynnikami może powodować takie objawy.Proszę stosować ten Baikaderm a na noc Tribiotic(tą maść cynkową nie stosować)Pić wapno Calcium alergic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 1:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a byłam u dermatoloszki i powiedziala ze to zwykle przebarwienia i mi zlecila zabiegi w gabinecie kosmetycznym typu glebokie zluszczanie kwasem jakims tam... przerazilam sie jak to uslyszalam ; /
taka ingerencja w skore od razu na takie cos?

mam pojsc do innego dermatologa?
a ta kobieta dodam nie to ze nie ma czasu, bo bylam juz u niej drugi raz, mimo ze czekalam na wizyte ponad 2 tyg to i tak zawsze bylam jedyna pod gabinetem... na nadmiar zajec to ona nie powinna narzekac..

powiedz mi proszę jeszcze, zwykle przebarwienia nie daja takich objawow?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 8:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
Głębokie złuszczenie?co prawda dermatologia nie jest moją specjalizacją( tyle co ze studiów)na takie typu zmiany?Bardzo dziwne zalecenie.Można co prawda wymrozić,jednak też nie polecam(można ze 2-3 i etapami )Szukał bym przyczyny a nie leczenia skutków.Po cerze widzę,że Masz ok.18-24 lata.Czy czasem zmiany hormonalne nie powodują tych zmian.Wskazany jest tu szerszy wywiad i chociaż podstawowe badania.Można spróbować Aromaterapię,Fototerapię.Jest,to trudny problem w leczeniu jeśli lekarz się nie przykłada do pracy.Nie mogę Ci polecić kogoś konkretnego we Wrocławiu(dermatologa)Jednak popytaj znajomych kto ma dobrą opinie w ich przekonaniu.(wiem że jest dużo sprzecznych opinii o dermatologach we Wrocławiu)Można też szukać porady u dobrej kosmetyczki(kto wie czy nie lepsze wyjście,czasem mają lepsze rozeznanie jak lekarz derma.)A dermatologa zmień zdecydowanie.I zrób badanie krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mam gdzie niegdzie takie małe placuszki gdzie skóra schodzi (tam na tych przebarwieniach)
mam pod domem cosmet derm, zajmuja sie roznymi rzeczami ze skorą o podejde zapytac, bo zapytac zawsze mozna, najwyzej mnie wygonia Razz
biore tabletki antykoncepcyjne, czytalam ze od tego mogą się pojawic przebarwienia, ale chyba nie takie, ze sa czerwone, wrazliwie, szczypią i czasami skora jest sucha(zlazi)? Question Shocked

a czy wątroba może miec cos z tym wspolnego?
jakie konkretnie badania wykonac?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
Kuracja anty ma wpływ na zmiany hormonalne i tu może występować ten problem,Badanie krwi(ogólne,OB,morfologia i panel wątrobowy z TSH)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
somatotropina36



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poz
PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fasolka
i co z tymi przebarwieniami?
mam podobny problem i nie wiem co robic;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group