Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

-->Tłumaczenie z łaciny part 6 <--

Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zgol



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 9:57 pm    Temat postu: Badanie histopatologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
jestem nowym użytkownikiem tego forum.Myśle,że tak jak inni użytkownicy maja pytania lub próbują otrzymać porady a także pocieszenie w chorobie.Tak i ja mam nadzieje że chciałbym też w tym uczestniczyć.Wczytując się w komentarze na tym forum widzę profesjonalizm i powagę wypowiedzi . I tak trzymać
Mój problem to taki że nie znam łaciny /chyba że podwórkową/ i mam prośbę o przetłumaczenie z moich badań histopatologicznych
- Adenoma tubulare -pkt. 1-3 (M-8211/1)
-Gastritis chronica pylori magni gradus [M-43000]
Infectio HP (-)
Dzięki z góry za komentarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chciał bym zaznaczyć ze raz zadane pytanie wystarczy, z tego co widze to 3 o tym samym, myśle że ten będzie ostatni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Gruczolak cewkowy
-przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka, pylorii stopnia nieduzego(??)
- Helictobakter pylorii ujemny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zgol



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 9:58 am    Temat postu: Badania histopatologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,,anetka,, Dzięki Very Happy
Jeżeli jeszcze mozna drążyć ten wynik z badania histopatologicznego... czy powinienem zastosować leczenie? Czy jest to niepokojący wynik Question
Proszę o poradę. Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym pytaniem do lekarza, bo ja nie jestem w stanie ocenic twojego stanu, a takze nikt na forum Ci takiego planu leczenia nie udzieli.
Gruczolak cewkowy jest niezlośliwym nowotworem ktory ma tendencje do formowania struktur cewkowych. Znajdz sobie informacje w internecie.
Tak samo o przewleklym zapleniu blony sluzowej zoladka jest wiele artykulow w internecie. trzeba szukac.
-
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zgol



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 11:00 am    Temat postu: badanie histopatologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka- dzięki za poradę
z lekarzami różnie bywa a jeszcze jak nie masz pojęcia o chorobie lub lekach to tak, aby..aby.. Mam przykład na sobie. Od roku dokuczał mi brzuch tj. objawy – ból pod śródbrzusza, trudne do zlokalizowania i opisania. Przy zgłoszeniu się do lekarza - cyt. lekarza,,to nie jest taki straszny przypadek proszę leki, schudnąć stosować dietę,, Chudłem, ale od bólu aż w końcu po rocznym stękaniu z objawem występowania krwi w kale została wykonana sigmoidoskopia było wykonane 14 czerwca usunięto dwie zmiany polipowate i stwierdzono jak powyżej. Otrzymałem leki --duspatalin retard. W dalszym ciągu występują u mnie objawy wzdęcia ból w śródbrzusza. Jestem zapisany do lekarza czekam w kolejce i na następne pocieszenie. Życzę wszystkie dużo zdrowia.
Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duzo racji w opinii lekarza bylo, przy zapaleniu zoladka przede wszystkim trzeba postawic na odpowiednia diete: potrawy gotowane, lekkostrawne, nie wzdymajace, duza ilosc plynow, nie mozna ostrych przypraw no i uzywek Smile -papierosy i alkohol!!!Leki to przede wszystkim takie ktore rozkurczaja i ochraniajace zoladek. Ja sama uzywam duspatalin retard na bole brzucha-prawdopodobnie spowodowane zrostami po operacji wyrostka. wiectez musze tak zyc-chyba ze operacja ale jak narazie dziekuje:) Pozdrawiam i tez zycze Tobie duzo zdrowka:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zgol



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka Dzięki.
Mam jeszcze pytanie do mojego stanu choroby podczas pobytu w szpitalu na w/w badaniu i usunięciu polipów otrzymałem przy wypisie kartę informacyjną leczenia szpitalnego i w tym są wypisane badania diagnostyczne czy w tych wyników można wyczytać niepokojący stan mojego zdrowia?: W dalszym ciągu odczuwam wzdęcie brzucha i ból prawej strony .Badania laboratoryjne:
Antygen HbsAg ujemny; Odczyn VDRL ujemny;
RR: 120/80 OB: 6
Morfologia krwi : Hb: 14.3%; Krwinki czerwone 4.64T/1; MCHC: 33,1 g/dl; MCV: 93 urn3;
Ht: 43,2%; Krwinki białe: 7,5 G/L; Segmenty: 65 %; Eozynofile: 2%; Limfocyty: 28 %;
Monocyty:5 %. Płytki krwi: 269tys./mm3;
Bilirubina całkowita : 19,78(n. 3,4-25,4) mmol/1;
" Fosfataza alkaliczna : 78 (n. <104) U/l; Diastaza w surowicy:30,38 (n. do 80) U/l,
GOT: 17 (n. 4,0-37,0) U/I; GPT: 21 (n. 4,0-42,0) U/I; GGTP: 33,8(n. 7,0-50,0) U/l;
Sód: 144 mmol/1; Potas: 4,0 mmol/1; Mocznik 2,0 l(n. 1,7-8,3) mmol/1;
Kreatynina:1,19(n. 0,7-1,1) mg%;
Białko całkowite : 7,35 (n. 6,0-8,0) g%; Poziom cukru we krwi: 5,42 (n. 3,0-5,Cool mmol/1; Poziom protrombiny : 100.5 (n. 80-120) %; Poziom fibrynogenu: 2.67(n. 1,8-4,0) g/l; Cholesterol całkowity : 210 (n. 150-200) mg%; Cholesterol HDL: 50,1 (n. 45-65) mg%; Cholesterol LDL: 131,7(n. do 150) mg%; Trójglicerydy : 141(n. 40-140) mg%;
Mocz: żółty, 1. mętny, kwaśny, 1023, białko, cukier ciała ketonowe n/b, nabłonki płaskie poj., krwinki białe 3-4 wpw. Kał: brązowy, mazisty, próba na krew utajona dodatnia
Pozdrawiam Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badania ktore mialaes wykonywane sa w granicach normy, troche podwyzszony cholesterol ale to nie jest wazne w twoich dolegliwosciach. Dodatni wynik krwi w kale- tym bym sie martwila. Miales robiona sigmoidoskopię i tylko to co bylo napisane, lekarz nic nie mowil o zmianach w jelitach i rozszerzeniu badan o np kolonoskopię?? Objawy moga wskazywac na wrzodziejece zapalenie jelita grubego, choc wynik badan temu zaprzecza. Poczytaj w internecie o tej chorobie i zastanow sie czy masz podobne objawy. Podam Ci troche stron internetowych:(pisalam o tym prace licencjacka Embarassed )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zgol



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anetko- D z i ę k i...
Oj.. Oj... naczytałem się... dowiedziałem o tej chorobie i pocieszam się że to mnie nie dotyczy...choć są ojawy jw... to tak jak,przychodzi pacjent do lekarza ze zdjęciem z prześwietlenia płuc, nie ma jednego płata ... lekarz - to teraz wiem na co mogę leczyć...smutna prawda ale rzeczywistość. Byłem na konsultacji z lekarzem orzecznikiem mówiłem że boli mnie brzuch i występują wzdęcia ...to nic takiego. Sad Mam prośbę czy ktoś zna dobrego gastrologa którego mógł by mi polecić /z okolic Zielonej Góry/ Question Pozdrawiam Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group