Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki EKG, UKG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 4:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale o to chodzi, że w opisie mi nic nie napisała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aaa no to skoro w opisie nic nie ma, to jest dobrze. musiałoby coś być napisane, jezeli byłoby nie tak, żeby lekarz wiedział, o co chodzi. tak więc don't worry Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

------edited by yalissea------

A co to za pusty post? Jeżeli chcesz usunąć swoją wiadomość, to poproś któregoś z moderatorów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem właśnie z wynikami EKG u lekarza i powiedział, że wszystko jest ok, ale martwi mnie jedna rzecz: porównywałem moje wyniki EKG z wynikami mojego brata (też miał wszystko dobrze) i zauważyłem, że w odprowadzeniach V1 i V2 u mnie załamek T jest do dołu, a u brata do góry. Czemu tak jest? Czy to normalne i co to może oznaczać? Dodam jeszcze, że dostałem skierowanie na echo serca, z powodu zbyt wysokiego ciśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może masz lekki przerost którejś komory serca Wink

czemu nie zapytałeś lekarza, jak byłeś z wynikami?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo zapomniałem, poza tym jak oglądał te ekg to mówił, że nic nadzwyczajnego tam nie widać, więc pomyślałem, ze niektóre osoby tak mają. Więc myślisz, ze to może oznaczać przerost którejś z komór?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakby było coś niepokojącego, to zapewniam Cię, że zostałbyś poinformowany przez lekarza.

bo teraz to chodzi o to, że załamek T jest wklęsły (w obu odprowadzeniach: V1 i V2), tak? jak tak, to może być przerost prawej komory lub lewego przedsionka. ale jak już wcześniej pisałam, interpretacja ekg jest bardzo skomplikowanym zabiegiem i od tego jest TYLKO lekarz.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobię echo serca i wszystko się wyjaśni ( mam nadzieję) Oczywiście dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 9:14 pm    Temat postu: Badanie echokardiograficzne - interpretacja i wniosek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam przed sobą to badanie dziadka, wrzucam wyniki, gdyż kompletnie się na tym nie znam, opieram się jedynie na domysłach. Mam nadzieje, że znajdzie się osoba, która zinterpretuje te wyniki przed lekarzem dziadka : ) bo jesteśmy ciekawi co i jak, dodam jeszcze, iż miał on rok temu zawał.

Lat 81

wymiary jam serca;
lewa komora 47 mm/ 65 mm Mięsień IVS (r) 10 mm
lewy przedsionek 36 mm, Ściana tylna (r): 9 mm
Aorta 33 mm
Prawa komora 18 mm
Masia mieśnia lewej komory 317 g
Zastawka militralna:
Fala zwrotna I
Zastawka aortalna : Płatki pogrubiałe
Zast. trójdzielna
Fala zwrotna I
SPAP: 34 mmHg ( co to jest SPAP??)
Zastawka płucna: Prawidłowa.
Kurczliwość: Hipokineza ściany dolnej.
Frakcja wyrzutowa 53%
Wnioski: Lewa komora powiększona z upośledzoną funkcją skurczową. Zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej.

Cóż to oznacza?

: (
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SPAP to skurczowe ciśnienie w tętnicy płucnej.

Hipokineza oznacza zmniejszoną ruchomość mięśnia sercowego.

Jest napisane że lewa komora jest powiększona zaś zastawka aorty pogrubiona. Tylna ściana mięśnia sercowego nie kurczy się prawidłowo.

Na pewno ma to związek z poprzednim zawałem, ale nie można wykluczyć innych przyczyn.
Lepiej jednak będzie jeśli wybierzecie się do lekarza, on będzie mógł coś więcej na ten temat powiedzieć...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group