Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie z łaciny (part.4) <--

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paprak,
1. Gruczolakorak śluzotwórczy częściowo cewkowo-brodawkowaty stopnia drugiego, wrzodziejący. Naciek na ściany jelita grubego z miejscowym naciekiem na tkankę (?) tłuszczową okołojelitową. Zapalenie włóknikowo-ropne. Namnażanie się komórek nabłonka surowiczego reaktywne.
Przewlekłe zapalenie okolicznych węzłów chłonnych niespecyficzne, reaktywne bez przerzutów nowotworowych.
Ograniczenie chirurgiczne boczne (nie wiem, jak to powinno być). Polip rozrostowy jelita grubego.
Prawdopodobnie fragmenty wolnego jelita z naciekiem nowotworowym przede wszystkim martwiczym.

2. Fragmenty ściany jelita grubego bez nacieku nowotworowego. Polip rozrostowy mały.

asiai, guz przydatka lewego - podejrzenie endometriozy
Torbiel jajnika lewego

AGULINKA, przewlekłe zapalenie węzłów chłonnych ziarninowe nieserowaciejące prawdopodobnie sarkoidoza (chyba)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
IzaT



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:01 am    Temat postu: badanie histopatologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego:
1. Cruores sangius et fragmenta prava mucosae uteri, sine neoplasmate
2. polypus fibroleiomyomatosus, endometrii

Bardzo dziekuję i zniecierpliwościa czekam na tłumaczenie
Iza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Skrzepy krwi i małe fragmenty śluzówki macicy, bez nowotworu
2. Polip włóknisto-mięśniakowaty (?), endometrium
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
schiz.child



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Skierniewice
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

otrzymałam wypis ze szpitala i tam rozpoznanie anatomopatologiczne:
1) Adenocarcinoma G-3 partim mucinosum membranae muscularis propriae infiltrans.
W 3 węzłach chłonnych: metastases carcinomatis cum infiltrationae capsulae. Kikuty: W jednym z kikutów: emboliae carcinomatosae vasorum.
2) emboliae carcinomatosae vasorum

nie mam pojęcia co to znaczy. bardzo zależy mi na przetłumaczeniu tych wyników. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiai



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję emilka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michaael6



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o przetłumaczenie takiej diagnozy wycinka:

Cervicitis chronica cum dysplazja medii gradus epithelii focalis cin 2

Edit:
emilka Dzięki bardzo pozdrawiam michaael6


Ostatnio zmieniony przez michaael6 dnia Czw Sty 15, 2009 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

schiz.child,
1. Gruczolakorak naciekający o wysokim stopniu złośliwości częściowo śluzotwórczy błony mięśniowej właściwej.
W trzech węzłach chłonnych: przerzuty nowotworowe wraz z naciekaniem torebki (nie jestem pewna). Zatory naczyń z komórek rakowych.

michaael6, przewlekłe zapalenie szyjki z ogniskową dysplazją nabłonka stopnia średniego, cin 2



poza tym chciałam powiedzieć, że większość tych wyników juz pojawiała się na forum, wystarczy użyć opcji "szukaj"
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AGULINKA



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EMILKA dziękuję po raz kolejny. pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwonap



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:33 pm    Temat postu: interpretacja wyników biopsji cienkoigłowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu wyników biopsji po łacinie
Cellulae carcinomatosae-guz 20 mm oraz Metastasis carcinomatosa lymphonodi-węzęł chłonny 26mm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Komórki rakowe - guz 20mm
Przerzut nowotworowy do węzła chlonnego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 3 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group