Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W lewym nadnerczu masz najprawdopodobniej gruczolaka o wymiarach 17x10mm
w prawym moczowodzie masz tzw kamień który sobie wędruje ku pęcherzowi moczowemu.

Poszerzenie UKM towarzyszy kamicy.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa1976



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warm-maz
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ten gruczolak to cos niedobrego ten wynik jest mojej mamy i martwie sie troche.Pozatym dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba określić za pomocą dodatkowych badań czy ta zmiana to na pewno gruczolak.

Gruczolak jest to łagodna zmiana nowotworowa, niezłośliwa, wywodzi się z tkanki gruczołowej. Zwykle poddaje się leczeniu farmakologicznemu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 9:41 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników: TK, MR, RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co może oznaczać struktura o wysokiej gęstości 3000 j.H w ścianie bocznej zatoki szczękowej(badanie TK zatok)?W opisie lekarz sugeruje implant stomatologiczny?Ale takiego implantu nie posiadam. Ponadto mam torbiele tych zatok.

przeniosłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 7:04 pm    Temat postu: Wynik TK zatok Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwne co to za struktura?Nawet laryngolog nie wie?Czy to plomba się, gdzieś dostała?lub nowotwór?ale z drugiej strony na zdjęciu wyglądają dość regularnie z jednej i z drugiej strony.Nie wiem co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a byłaś już z wynikiem u laryngologa?
i czemu miałaś wykonywane badanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 9:45 pm    Temat postu: Wynik TK zatok Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam z wynikiem u laryngologa i on sam zastanawia się co mogą oznaczać te struktury o dużej gęstości, to nad czym się zastanawiał również lekarz radiolog opisujący TK(napisał implant stomatologiczny ze znakiem zapytania, których oczywiście nie posiadam,ani nie miałam wyrywanego zęba.)A badanie miałam wykonywane ze względu na to, że w zdj.RTG wyszły torbiele, a na zatoki się skarżę już wiele lat, oczywiście z przerwami. Miałam już wykonywane punkcje, mam częste katary(nie alergiczny), bóle głowy.Torbiele są jeszcze w miarę małe, więc nie decyduję się na operacje, ale te implanty? mnie zastanawiają. Jest to co najmniej dziwne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 3:21 pm    Temat postu: dyskopatia wyniki badań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Proszę o jakąkolwiek poradę bo próbowałam już wszystkiego ;(
to są moje wyniki tomografii:
Na poziomie L4/L5 rozluźnienie i niewielkie (2mm) uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego o typie bulging.
Niewielka stenoza kanału kręgowego-pole przekroju kanału kręgowego wynosi 1,8cm2
Na poziomie L5/S1 szerokołukowe, tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego na głębokość 5,5 mm w części centralnej, powodujące ucisk na worek oponowy.
Po tych badaniach skierowali mnie na rehabilitacje lasery i ćwiczenia mcKenziego, po tym kolejna rehabilitacja też bez skutku, miesiąc temu skończyłam już trzecią z kolei. Problem sie powiększył otóż zaczełam mieć problemy z kręgosłupem środkowym, bół jest okropny ciągły pormieniuje do nogi ;( Niewiem co robić i dlaczego boli mnie kręgosłup wyżej ? czyzby pojawiła sie dyskopatia w kolejnym miejscu ? ma któś jakiś pomysł co zrobić? lub zna naprawdę dobrego lekarza ortopedę w Krakowie? dziękuję za pomoc, pozdrawiam

przeniosłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aanekk1
Wynik tomografii wskazuje na zwężenia kanału kręgowego spowodowane na przemieszczeniem elementów kostnych oraz miękkich do światła kanału,postępujący proces zwyrodnieniowy w konsekwencji więzadła, wraz ze zmniejszoną wysokością dysku,powodują nadmierną ruchomość odcinków kręgowych czyli mówiąc krótko postępujący procesem zwyrodnieniowy, jeszcze inaczej określając samopostępujący.Objawy neurologiczne, jakie są związane z tym schorzeniem, wynikają z ucisku na nerwy powodując narastający, ból w odcinku od kręgosłupa lędźwiowego w dół(czasem w górę).Jeśli po okresie 3 miesięcy leczenia zachowawczego(a rozumiem że takie już przeszedłeś),nie będzie poprawy należy rozważyć zabieg chirurgiczny.
Pytasz o ortopedę w krakowie to polecam
dr n. med. Maciej Artur Kasparek telefon 012 6298800
jest kilku b.dobrych ortopedów
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
egusia



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:08 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników: TK, MR, RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
szukam pomocy w interpretacji mojego RTG, opinię mojego lekarza już znam ale chciałabym poznać inne opinie.
Do odwiedzenia lekarza zmusiły mnie bardzo silne zawroty głowy, dochodziłam do siebie ponad tydzień to było jakieś 1,5 miesiąca temu, od tamtego "ataku" nie czuję się najlepiej. Czasem boli mnie wysoko między łopatkami, mam dziwne uczucie z tyłu głowy i idzie na lewe ucho. Bywają pojedyncze lekkie zawroty.

Mam nadzieję, że będzie mi ktoś w stanie pomóc. Rolling Eyes

To link do zdjęcia:
http://img59.imageshack.us/i/rtg.jpg/

przeniosłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 7 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group