Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
firmakrkck



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 11:08 pm    Temat postu: Obrazowanie rezonansu magnetycznego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cierpie na depresje robiłem sobie tomograf głowy i wszystko było okej.
Teraz dowiedziałem sie ze istnieje cos jak Obrazowanie rezonansu magnetycznego . Czy podczas tomografi miałem to badanie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałeś wykonane CT a nie MRI...Sam to napisałeś...Więc o co chodzi?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mate3k



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 1:37 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników: TK, MR, RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moi drodzy mam nietypowe pytanie.
Czy ktokolwiek z Was bylby w stanie wskazac lekarza chirurga/chirurga ortopede z mozliwe duzym doswiadczeniem, ale co najwazniejsze takiego, ktory ma jeszcze na tyle ochoty aby zajac sie powiedzmy wyzwaniem jakim jest moj przypadek?
Po dzieisatkach badan i wizyt u madrych glow poki co nikt nie potafi mnie zdiagnozowac, i zapewne bede kontynuowal swoja krucjate, ale byc moze ktos z Was bedzie w stanie mi wskazac dobra droge Smile

Podkreslam, ze wychodzi na to, iz przypadek jest naprawde dziwny, a zatem trzeba bedzie checi ...

Dzieki wielkie i Pozdrawiam !

Dodano po 1 godzinach 55 minutach:

sluchajcie, to moze od innej strony,

Czy ktos z Was potrafi czytac TK i zna chociaz odrobine medyczny angielski, zeby sie odniesc to tezy/diagnozy ?

Z gory dzieki

Przeczytaj regulamin forum. Nadawaj tytuły bardziej sugerujące problem. Tytuł zmieniłam / nowicjuszka

przyłączyłam do odpowiedniego tematu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No na przykład ja. Tylko wiesz...Nie wiem o co Ci chodzi...Jak podasz jakiekolwiek informacje poza tą, że jesteś dziwnym przypadkiem, to ktokolwiek będzie umiał pomóc.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Blady



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 12:12 pm    Temat postu: tłumaczenie rezonansu magnetycznego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki mały problem z wynikiem rezonansu i chciał bym żeby ktoś mi wyjaśnił jego wynik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najpierw napisz co Ci wyszło- bo tak bez tego to ciężko Ci będzie coś odpowiedzieć Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lili79



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 3:55 pm    Temat postu: rozluźnienie pierścienia włóknistego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po operacji, którą miałam 17 lat temu z powodu skoliozy. Obecnie
mam 30 lat. Odczuwam uporczywe bóle od lędźwi przez biodro w stronę nogi. Praktycznie co dzień jestem na Ketonalu.
Mam usztywniony niemal cały kręgosłup. Jedynie między L5-S1 mam dysk nie objęty rusztowaniem. Tam właśnie mnie boli. Na tomografie wyszło:
rozluźnienie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego.

Czy ten opis świadczy o przepuklinie jądra... już się tracę w tych
pojęciach... Dokładniejszy byłby rezonans ale przez implanty ja nie mogę go przeprowadzić. Czy na Tomografie widać byłoby pęknięcie dysku..?? Ewentualna operacja na czym polega? Czy wszczepiają w takich wypadkach sztuczny dysk czy stabilizują ten odcinek? Napiszcie proszę jak wiecie coś na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lil



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 9:45 pm    Temat postu: RTG kręgosłupa szyjnego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problemy z kręgosłupem, miałam robionych kilka zdjęć.
Jeśli wiecie, moglibyście napisać mi, co z nich wynika?

http://img254.imageshack.us/img254/9633/skan1.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/2952/skan2x.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/2691/skan3w.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/6980/skan4.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/5142/skan5.jpg

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 1:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm. Nawiązując do Twojego 1 posty odnośnie problemu...

Pojawia się ból głowy, szyi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Genek



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:23 pm    Temat postu: Interpretacja wyników badań rezonansu magnetycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Niedawno byłam na badaniu rezonansu magnetycznego. Dostałam następujący wynik badań:
'W obu półkulach mózgu podkorowo dosyć liczne, rozproszone ogniska podwyższonego sygnału w obr. T2-zal i sekw. FLAIR, niewidoczne w obr T1-zal. - odpowiadają najprawdopodobniej zmianom o charakterze demielizacyjnym. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate bez zmian ogniskowych, prawidłowe. Torbielka szyszynki max. wym. sag do 7mm. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, bez przemieszczeń w linii środkowej. Widoczna jama przegrody przezroczystej i jama VERGE max. szer. ax. do 11mm. Komora 4 prawidłowa."

Prosiłabym o interpretację tego wyniku jeżeli ktoś się na tym zna. Wizytę u lekarza mam umówioną dopiero za miesiąc. Jakie mogą być tego skutki, jak należy dalej postępować. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 5 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group