Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tajka



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 8:08 pm    Temat postu: Wynik RTG kregosłupa Lędźwiowego.proszę o interpretacje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dziś otrzymałam wyniki RTG czy mógłby mi ktoś je przetłumaczyć?Czy to oznacza cos złego?
Wybrzezenie górno przedniej krawędzi trzonu kręgu L4 z częściową sklerotyzacją oraz drobny odczyn wytwórczy krawędziowy trzonu kręgu L5.zwężenie tarczy międzykręgowej L3-L4 oraz L4-L5

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 4:29 pm    Temat postu: Wynik Rtg płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Podaje wynik badania mojej mamy:

Pasmowate zwłóknienie w górnym polu płuca prawego, poza tym płuca rtg bez naciekowych zmian. Sylwetka serca prawidłowa.

Czekam na opinie! Czy wszystko jest ok?

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój wynik RTG płuc: "Drobno okołooskrzelowe zmiany zapalne w polu dolnym płuca prawego. Kąty p/ż wolne. sylwetka serca w normie.

dodam, że ponad tydzień temu lekarka zdiagnozowała u mnie obustronne zapalenie oskrzeli. dostałam zastrzyki, które jednak nie pomogły. w środę lekarka stwierdziła pogorszenie stanu- zapalenie płuc.
z tego co się orientuje to prześwietlenie to potwierdza.
jednak mam pytanie- czy jest bardzo źle?
dodam, że mam ogromne trudności w oddychaniu. czy taki wynik może sugerować hospitalizację, czy obejdzie się bez tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka Smile

Ja posiadam wynik z tomografii komputerowej. Zaraz wam go mniej wiecej napisze:) przestalam sie juz nawet leczyc na bole glowy, bo lekarze patrza na mnie dziwnie, jakbym udawala... bo nic nie wykryli. Badanie wzroku rowniez mialam robione i nic nie wykrylo. A oto najwazniejsze:
Badanie TK glowy bez i po CM w warstwach co 5mm i 10 mm
" w dole srodkowym czaszki po stronie prawej widoczny obszar o gestosciach plynowych wiel.44mm*32mm w plaszczyznie poprzecznej, przylegajacy do skrzydla wiekszego k.klinowej i luski kosci skroniowej. Hipoplazja przylegajacego plata skroniowego. Po podaniu kontrasty bez ognisk patologicznego wzmocnienia. Obraz TK odpwiada torbieli pajeczynowki-wrodzonej? pourazowe? ( dodam,ze przewrocilam sie na lodzie i od tego sie zaczelo:). oczywiscie do konsultacji neurochirurgicznej. uklad komorowy ustawiony posrodkowo, z dyskretna przewaga komory bocznej lewej.


przepraszam , ze tyle tego wyszlo. Bylam x wynikami u neurochirurga bo moja neurolog nic z tego nie zrozumiala... a ten spojrzal i mowi nic pani nie jest i dowidzenia... czekalam p0onad 2 godz na wizyte ( nie byla to prywatna wizyta ) i tak potraktowal. Czy ktos moze cos z tego opisu rozumie ??

dziekuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iren



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 9:57 pm    Temat postu: TK po stłuczeniu mózgu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może mi wyjaśnić co oznacza opis wyników męża.Czy to coś poważnego?



W płacie czołowym lewym u podstawy obszar ukrwotocznionego stłuczenia mózgu wielkości ok.25mm oraz w okolicy skroniowej wielkości 15mm.
W lewej okolicy skroniowej krwiak przymózgowy ma gr do 2mm.
W prawympłacie czołowym blizna wielk 25x20mm
Układ komorowy symetryczny nieposzerzony,nieprzemieszczony
Złamanie kości potlicznej po stronie po poprzednim urazie.
Wskazane badanie kontrolne.

Po tygodniu powtórzone badanie i wynik:

Cech krwawienia wewnątrzczaszkowego nie wykazano.
U podstawy płatów czołowych zaniki korowe i nieregularne obszary hipodensyjne wielk do12mm,podkorowo-ewolucja krwawienia.
Ponad namiotem móżdżku w prawej okolicy potylicznej drobny pasmowy obszar hipodensyjny-blizna,odcinkowy zanik korowy?.
Poza tym mózgowie i struktury tylnego dołu bez zmian ogniskowych.
Układ komorowy symetryczny,nieprzemieszczony,nieposzerzony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiniaikropka



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż w grudniu miałam wypadek i uderzyłam się kręgosłupem i tu zaczyna się mój koszmar. Byłam w szpitalu ale po 4 dniach mnie wypisali do domu pod opieką neurologa. Miałam RM kręgosłupa odcinka szyjnego i pieriowego ale wykazało mi powiększenie kanału rdzeniowego 3mm. 2 tygodnie po wypadku zaczęły mi drętwieć nogi i zanik czucia coraz częściej się pojawia, któregoś dnia wstałam i miałam i jeszcze mam wykręconą stopę i pogarsza mi się. Miałam RM odcinka lędżwiowego i oto mój wynik: Wykonano jednofazowebadanie RM odcinka lędźwiowego kręgołupa w obrazach T1 i T2-zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i trzałkowych. Uogólnione uwypuklenie tarcz międzykręgowych Th11/Th12, L2/L3, L3/L4 i L4/L5 z modelowaniem worka oponowego i ze zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych (zmiany bardziej nasilone na poziomach L3/L4 i L4/L5). Niewielka tylna wypuklina tarczy międzykręgowej L5/S1 bez cech modelowania worka oponowego. Zarysy kanału kręgowego w zobrazowanym zakresie gładkie. Guzki Schmorla widoczne są w zakresie trzonów Th11 i Th12. Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk objętych badaniem prawidłowe. Sygnał krążków mk i trzonów kręgów niezmieniony. Nie uwidoczniono istotnych zwężeń otworów mk. Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony. Mam 14 lat. Proszę o interpretację wyników i jakie leczenie może być wykonane.?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikasopot



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poproszę o tłumaczenie wyniku badania radiologicznego.

RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, stawów krzyżowo-biodrowych.
Wyrównanie lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Wysokość trzonów kręgowych zachowana.
Szerokość tarcz międzykręgowych radiologicznie w granicach normy.
Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych.
Podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowych w obu stawach krzyżowo-biodrowych. Odcinkowo mniej ostry zarys szpary stawu krzyżowo-biodrowego lewego-jak przy sacroilitis okres I/II.

Do tego dostałam skierowanie do neurologa i reumatologa, gdzie najpierw się dobijać? Wink

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedźSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie RTG klatki piersiowej dorosłych - projekcja P - A
możliwość 2 jam (?) cienkościennych we wnęce płuca prawego, poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca rtg w normie.

W poniedziałek mam TK. Co o tym sądzicie, co to może być?
wiek:16
płeć: mężczyzna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1324



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:54 pm    Temat postu: Re: Wynik TK zatok Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewelina1324 napisał:
Byłam z wynikiem u laryngologa i on sam zastanawia się co mogą oznaczać te struktury o dużej gęstości, to nad czym się zastanawiał również lekarz radiolog opisujący TK(napisał implant stomatologiczny ze znakiem zapytania, których oczywiście nie posiadam,ani nie miałam wyrywanego zęba.)A badanie miałam wykonywane ze względu na to, że w zdj.RTG wyszły torbiele, a na zatoki się skarżę już wiele lat, oczywiście z przerwami. Miałam już wykonywane punkcje, mam częste katary(nie alergiczny), bóle głowy.Torbiele są jeszcze w miarę małe, więc nie decyduję się na operacje, ale te implanty? mnie zastanawiają. Jest to co najmniej dziwne.


Już wiem co oznaczają te struktury. Miałam parę miesięcy plomby amalgamatowe i po prostu na TK wyszły jakieś dziwne struktury. Dobry stomatolog po prostu wiedział co to jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wrona2813



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 8:22 am    Temat postu: Tłumaczenie wyniku TK głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich forumowiczow.
mam wielka prosbe do tych ktorzy znaja sie w temacie. kilka dni temu moja ciocia miala robiona tomografie komputerowa glowy na wyniku opisano dokladnie cytuje: "w zakresie polkul mozgowych lewej okolicy ciemieniowej widoczna zmiana hypodensyjna wielkosci 31x19mm, druga zmiana hypodensyjna na granicy plata ciemieniowego i potylicznego po stronie prawej wielkosci 24x24mm zmieny maja prawdopodobnie charakter zmian meta?" czy ktos by mogl mi to wyjasnic takimi slowami zrozumialymi dla mnie nie jestem lekarzem i nie wiem o co tu chodzi czy to cos zlego??? co sie dzieje??? ciocia idzie na konsultacje do doktora dopiero w piatek chcialbym wczesniej mniej wiecej wiedziec co to wszystko znaczy. licze na odpowiedz pozdrawiam


nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem !
edytowałam
przeniosłam do odpowiedniego działu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 13 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group