Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mymarbles



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 8:12 pm    Temat postu: prosze o przetłumaczenie moich wyników RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zanim dowiem się co mi jest od lekarza to poczekam jeszcze długo do wizyty. Treść jest następująca :

Trzon z hipoplastycznymi żebrami traktuje się jako Th12-trzon przejściowy pogranicza Th/L-lumbalizacja Th12.
Trzon L5 z tendencja do prawostronnej sakralizacji;
prawy wyrostek poprzeczny szerszy, prawdopodobnie łączy sie z masywem kości krzyżowej.


Bardzo proszę o pomoc.
Chcę wiedzieć na ile to poważne i czym w ogóle się martwić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 8:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mymarbles
Nie jest to groźne o ile będzie się stosować pewne zasady o czym napiszę na zakończenie.A teraz co do opisu:na wysokości ostatniego kręgu piersiowego(Th12 czyli przed pierwszym lędźwiowym) stwierdzono niedorozwinięci,gorzej wykształcone,mówiąc medycznie;wada rozwojowa kręgosłupa polegająca na upodobnieniu się granicznego dwunastego kręgu piersiowego do kręgów lędźwiowych.Oraz na wysokości kręgu lędźwiowego L5 wadę wrodzoną kręgosłupa, polegająca na całkowitym lub częściowym zespoleniu piątego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową.Tak wynika z podanego opisu a to wskazuje na konieczność rehabilitacji,stosowania ćwiczeń metodą McKenziego,również dobre efekty przynosi pływanie.Jeśli występują utrudnienia czy bóle również leczenie farmakologiczne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loko17



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 6:03 pm    Temat postu: wynik rezonansu kolana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Oto opis rezonansu kolana.
Badanie w sekwencjach TSE/T1,T2,PD,SPAIR/PD.
Uwidoczniono zerwanie wiekszosci wlokien ACL, obraz i sygnal PCL w normie.
Obszary obrzmienia, po stluczeniu,klykcia bocznego k.udowej, oraz tylnych czesci obu klykci k.piszczelowej.
Nieduza ilosc plynu w zachylku zakrzepowym i bocznym jamy stawowej.
Obraz i sygnal wiezadel pobocznych i lakotek w normie. obraz pozostalych struktur st. kolanowego takze w normie.

Bardzo prosze o pomoc w interpretacji tego opisu.NIe bylem jeszcze u lekarza bo dopiero dzisiaj dostalem ten wynik. chodzi mi szczegolnie o to "zerwanie wiekszosci wlokien". czy czeka mnie operacja? i jesli tak to jak dluga przerwa...w uprawiniu sportu-konkretnie p.noznej

przyłączyłam do utworzonego wcześniej tematu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 8:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

loko17
Opis wskazuje na wykonanie zabiegu artroskopii.
Powrót do sportu nie prędzej jak po 4 miesiącach.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatka1815



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 1:08 pm    Temat postu: Witam chciała bym Sie dowiedzieć tłumaczenia renozanzu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na poziomie L2/L3 bez przepuklin , wymiary kanału kegowego w normie.

Na poziomie L3/L4 nie wielki zwężenie przestrzeni międzykręgowej z rozluźnieniem pierścienia włóknistego na całym obwodzie i osteofitami krawędzi przednich.wymiary kanału kręgowego w normie. Osteofity krawędzi przednio - bocznych znacznego stopnia.

Na poziomie L4/L5 rozluźnienie pierścienia włóknistego z przepukliną centralną wielkości 7,5mm , co uciska worek oponowy i przewęża zachyłki boczne. Cechy niewielkiego tyłozmyku rzekomego.Wymiary kanału kręgowego w normie.

Na poziomie L5/S1 zwężenie przestrzeni międzykręgowej - z nierównością listew granicznych i prawobocznym uwypukleniem zarysu pierścienia wielkości 6mm oraz obecnością osteofitów wielkości 5 mm , co przewęża otwór międzykręgowy.Wymiary kanału kręgowego w normie. Zmiany zwyrodnieniowo - zniekształacające z cechami degeneracji w stawach międzywyrostkowych. Stan po zabiegu operacyjnym.

przeniosłam do odpowiedniego działu i przyłączyłam do istniejącego już tematu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loko17



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli nie zanosi sie na rekonstrukcje wiezadla??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eniana76



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam w 2006 r. miałam robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S, a na wyniku mam napisane ogniska stłuszczenia w trzonach od L2 do S2.
Proszę o wyjaśnienie co to oznacza , bo jak do tej pory nikt mi nie wyjaśnia to tylko też podziwiają .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ola124



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 2:42 am    Temat postu: Prosze o interpre tacje rezonansu kregoslupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
bardzo prosze o zinterpretowanie tego wyniku.


Na poziomie L4-L5 nie wielkie okrężnie uwypuklenie krążka miedzynerwowego z zaznaczoną prawostronną lateralizacją,mierne modelowanie worka oponowego w zachyłku bocznym prawym kanału kręgowego możliwy konflikt ułożeniowy z korzeniem nerwowym prawym.

z góry dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elaslupsk



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 12:29 pm    Temat postu: Interpretacja scyntygrafii kości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem tu nowa i zwracam się do Was o pomoc. Moja mama ok 1,5 roku temu przeszła operację usunięcia nerki-wykryto u niej guz. Po pół roku od operacji usunięto jej skrzep w loży po nerce. ból nie ustawał więc poszłyśmy do onkologa, zalecił badania ogólne (wyszły dość dobre) więc zapisał badanie syntygrafii kości. Przyszedł wynik. Pomóżcie proszę w zrozumieniu co tam jest napisane. Wynik brzmi tak: "Trzy niewielkie pola kumulacji znacznika występujące powyżej prawego talerza biodrowego, widoczne jedynie w projekcji tylnej - artefakt? (skażenie moczem zawierającym radioznacznik?)" Obawiam się że to mogą być przeżuty. Pomóżcie proszę bo nie wiem na co się przygotować.

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia-leszna



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam bladego pojęcia ale myślę, że powinnaś zapytać kogoś, kto jest kompetentny w tych sprawach. W każdym razie bądź dobrej myśli - ja trzymam kciuki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 12 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group