Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 8:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grazka25
Opis wskazuje na zmiany w płucach(mogą być zapalne, pozapalne,bardzo możliwe ze gruźlicze,nie znam karty choroby,więc trudno ocenić przyczyny)co spowodowało zrosty prawej str.serca i upośledzającego znacznie jego czynności i wzrost sylwetki serca.Należy zdiagnozować przyczynę pierwotną( ocena zmiany w płucach) i wdrożyć leczenie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AgusSs_92



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumie ktoś podany przeze mnie wcześniej opis RTG Question Question Proszę, niech ktoś się wypowie... Confused Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 10:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AgusSs_92
Jak wynika z opisu jest to badanie kontrolne,wynik nie wykazuje zmian( nie znam historii choroby) jak sądzę występuje obturacyjna choroba płuc (POChP)zwłóknienia zapalne lub pozapalne, które mogą ale też nie muszą wpływać w żaden niekorzystny sposób na funkcjonowanie układu oddechowego.Do oceny potrzebne są objawy i pozostałe wyniki badań.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AgusSs_92



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak to było badanie kontrolne, ponieważ od dnia 2.11 jestem leczona antybiotykiem (Lincocin 3x1) oraz inhalacjami z Berodualu (25kropli x2 do nebulizacji) oraz Pulmicortu(500mg x2 do nebulizacji), dodatkowo dostałam jeszcze trzy inhalatory Berodual(do raźnie, w azie nie mijającej duszności), Atrovent(3x4) i Alvesco(160mgx1). Szmery w klp. zanikły lecz pozostał kaszel powodujący znaczne problemy z oddychaniem i nabierając powietrza czasami słyszę furczenie w klp. Często nie mogę złapać oddechu przez dluższy okres :/ czasem odczówam ból w klp nie związany z dusznościami. Podkreślę jeszcze, że jestem astmatyczką, lecz astma jest unormowana (od 6lat żadnego napadu)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa2888



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam dzis moja mama odebrala wynik rtg plu8c i ogolnie wyglada ok ale zastanawia mnie co to jest
.... liniijne cienie najpewniej artefaktow wywolania obustronnie. pola plucne bez zmian naciekowych wszystko reszta jest bez zmian....
generalnie dziadek mial raka pluc wiec jest stres..
bede wdzieczna za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewa2888 nie ma powodu do niepokoju, taki opis wskazuje na poruszenie w czasie badania,nie jest to objaw chorobowy w wynik nie wykazuje zmian chorobowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa2888



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 9:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze ulzylo miniedawna choroba dziadka zostawila jakis slad w glowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aviehotels



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałam wykonane badanie rtg klatki piersiowej z powodu upadku na plecy, który spowodował potworny ból przy oddychaniu. Trafiłam do szpitala i dostałam takie wyniki:

http://www.bankfotek.pl/view/452223

Chirurg powiedział mi, że nie ma złamań itp., a ten ból to skutek potłuczenia. Ale martwi mnie ta ciemna plama, którą zaznaczyłam na zdjęciu na czerwono. Czy ktoś mógłby mi w miarę możliwości powiedzieć, co to jest i czy wszystko jest w porządku? Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aviehotels
W takich ujęciach zdjęcie powinno być wykonane dwóch sekwencjach,tzn również z boku.To ujęcie może wskazywać krwiaka, które z czasem po rozejściu nie będzie utrudniać oddychania.I tak jak powiedział
[quote:1688e6a701="Aviehotels"]Chirurg powiedział mi, że nie ma złamań itp., a ten ból to skutek potłuczenia.
.W ciągu tygodnia powinna być znaczna poprawa.Na tym zdjęciu nie widzę zmian urazowych.Po 3 dniach od urazu zalecam ogrzewanie tego miejsca.(może być poduszka elektryczna 1 x dn po 10 minut)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lady_knee



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:52 pm    Temat postu: podobny problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez mam problem z kolanami, i mialam robiony rezonans kolana lewego, tylko ze nie bardzo wiem jak rozumiec te cale wyniki, bylabym wdzieczna jezeli ktos by mi wytlumaczyl czy wyniki sa dobre zle czy w miare w porzadku:) a to tresc wynikow:
"Ilość płynu w jamie stawowej prawidłowa.
Niewielkie podtorebkowe uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna bez zmian urazowych. ACL o niejednorodnie podwyższonym sygnale, zachowanej ciągłośći- nieco uszkodzone. PCL o niejednorodnej strukturze, podgięte w odcinku przyudowym; o zachowanej ciągłości. MCL i LCL zachowane prawidłowo. Pasmo piszczelowo- biodrowe i ś. m. dwugłowego uda zachowane w normie. Ścięgno m. prostego i więzadło właściwe rzepki o prawidłowym sygnale. Chrząstka stawowa bez ubytków.
Rzepka symetryczna; podwichnięta. Fałd przyśrodkowy położony dośrodkowo; dochodzi do powierzchni rzepki. Chrząstka stawowa rzepki o prawidłowej grubości, miernie niejednorodnej strukturze. Troczki rzepki o zachowanej ciągłości. Struktury dołu podkolanowego w MR bez zmian.
Niespecyficzne, pasmowate obszary podwyższonego sygnału w obr.PDfatsat w trzonie kości udowej."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 11 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group