Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników EEG, USG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ameba
Jeśli chodzi
[quote:0f4f972ccd="Ameba"]W prawej nerce kilka torbieli korowych, z ktorych najwieksza w dolnym biegunie jest srednicy 28 mm.

nie ma problemu,nie wymaga,zadnej interwencji.Nie powoduje objawów, ale może występować ból w boku czy ucisk.
co do gruczołu krokowego wskazana obserwacja,leczenie farmakologiczne w ostateczności chirurgiczne( tu metod jest kilka)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewaa1405



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wałcz
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 11:03 pm    Temat postu: nie wiem co myslećo wyniku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
dzisiaj bylam na USG piersi
W PP na godziie 10\11 wydziala sie hypoechogeniczna zmiana wlk.12x6mm-tu benign:?: ogniskomastopatii proponuje BACC
Poza tym w PL NA GODZ 1 obwodowo obszar mieszanej echogeniczości 13x8mm -sugeruje obszar nasilonych zm mastopatycznych -do kontroli prosze o odp nie wiem co mam robić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewaa1405
W badaniu stwierdza się podwyższone zmiany typu włóknisto-torbielowate.Zmiany takie są charakterystyczne i mogą się pojawiać po ok 45 rż.Ze względu na niemożność oceny zaproponowano biopsje w celu określenia jakie są to zmiany.Zmiany takie powstają ze zmian hormonalnych.Mogą to być zmiany typu łagodnego ale też i zmiany nie łagodne.Dlatego w zależności od wyniku badania histopatologicznego będzie można dobrać odpowiednią metodę leczenia.Jeśli będzie sprawiać problemy typu bóle,będzie tak czy tak wskazaniem do usunięcia tylko zmiany.Wszystko wyjaśni badanie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewaa1405



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wałcz
PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dziekuje bardzo za odp bardzo sie balam bo juz 5razy była wycinana ta zmiana zawsze byla lagodna lecz teraz jak robiłam USG to lekarz który to robił miał mieszane zdanie a co do wieku mam dopiera 37lat Jeszcze raz bardzo dziekuje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie zlecone z powodu bólów w klatce piersiowej, nadciśnienia RT, zawrotów głowy, duszności
WIEK: 16
PŁEĆ: mężczyzna

Opis badania:
Badanie wykonano w czuwaniu, senności i śnie spontanicznym ( Video EEG - czas trwania badania 1:00:03 )
Czynność podstawowa alfa 11-12 Hz o ampl. do 20 uV nieregularna, z udziałem niskowoltażowej czynności szybkiej.
Obecne są nieliczne fale theta 6-7 Hz o ampl. do 20 uV
Fs nie wpływa istotnie na zapis.
Aktywacja hw nie wprowadza istotnych zmian.
Reakcja zatrzymania wyrażona.
Cechy bioelektyczne senności i snu wyrażone.
Wrzeciona snu 13-14 Hz o ampl. do 30 uV regularne.
Orzeczenie:
Zapis na pogranicznu normy.

wszystko ok, w normie itd?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakoobek
Jakie jest ciśnienie?Fale alfa są dosyć niskie,fale theta są wysokie.Całość występuje głównie w okresie snu,są rejestrowane w okolicy potyliczno-ciemieniowe.Na podstawie tylko tego opisu nie można ocenić zmian( o ile występują)Mogą to być objawy wtórne z innej przyczyny.Proponuje wykonać TK lub MRI mózgu.Wówczas można będzie powiedzieć coś więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TK mam w poniedziałek, tyle że klatki piersiowej Sad to są pomiary RR ze szpitala: 179/114 ; 127/84 ; 147/87 ; 130/70 ; 141/91 ; 170/90
Jeżeli Ci pomogą wyniki Echa, Holtera EKG i RR to mogę wysłać. poza tym jest mój temat z wynikami z krwi, będę wdzięczny bo trochę się martwię mając 16 lat z takimi wynikami..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakoobek
Przeglądnąłem Twoje posty,jak widzę jest podejrzenie torbieli w płucach,więc takie wyniki są uzasadnione i mogą powodować takie objawy.W tym układzie wykonanie TK jest jak najbardziej zasadne i pozwoli na postawienie diagnozy i wówczas wdrożenie leczenia.Poczekajmy do wyniku TK.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jednak bardziej obawiam się, że to nie są torbiele, neurolog napisał:
" Podejrzenie pheochromocytoma" a z tego co wiem to guz chromochłonny. A napiszesz coś o wynikach krwi, w tamtym temacie? bo tez jestem bardzo ciekawy, a trochę sie napracowałem by to przepisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ameba



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 9
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:52 am    Temat postu: USG tt. kończyn dolnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o ''przetłumaczenie'' tego oto wyniku :

''Aorta brzuszna bez tętniaka. Tętnice biodrowe drożne, bez zwężeń.
Redukcja przepływu w tętnicy piszczelowej tylnej prawej k.d. - V max 15 cm/s przepływ jednofazowy oraz ślad przepływu w tętnicy grzbietowej prawej k.d.
Poza tym układ tętnic kończyn dolnych morfologicznie i hemodynamicznie w normie.''

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi. Będę wdzięczna za wyjaśnienie:)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group