Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników EEG, USG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 10:42 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników EEG, USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze eeg miałam robione w wieku 4 lat, ( nie miałam zadnych kłopotów z głową, moja matka hipohondryczka swego czasu studiowała ksiazke "irydologia" i cos tam zobaczyla w moich oczach co jej sie nie spodobało i prywatnie poszła ze mna na eeg)
wyszły zmiany w płacie czołowo skroniowym i miałam to kontrolowac. co roku byl ten sam wynik ze sa zmiany niekiedy było napisane ze sie powiekszaja, natomiast ja nie miałam zadnych objawów. w wieku 15 lat czyli w 2004 roku miałam robiony tomograf bo miałam wypadek, który wykazał ze wszystko jest w porzadku, potem sie zbuntowałam i stwierdziłam ze nie bede chodzic na zadne eeg. w tym roku dopadły mnie objawy bardzo silne lęki wraz z roznymi objawami: sekundowe kłucia w głowie, szumy uszne, bezsenność, podczas proby zasniecia dopadały mnie takie szarpniecia tylko ze co kilkanascie sekund. trwało to 3-4 miesiace, teraz zostały mi tylko szumy i bezsennosc. choc uwazam ze to wszystko zwiazane jest raczej z moim złym stanem psychicznym.
i teraz mam pytanie co oznaczaja te zmiany, jesli miałam je praktycznie od zawsze? dodam ze niegdy nie bolała mnie głowa nie miałam zawrotów a pamiec mam świetną.

przyłączyłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zwykły lekarz otrzymałeś info.na priva.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 10:53 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników EEG, USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj proszę umieszczać prośby o przetłumaczenie wyników badań Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atkers



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 8:08 pm    Temat postu: Wynik USG - proszę o komentarz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobieta 60 lat, poprzednie USG 4 m-ce temu - wątroba była lekko powiększona i stłuszczona. Teraz ponowne USG i wynik:

*Wątroba niepowiększona, brzeg trzewny wyokrąglony, echo miąższu jednorodne, nieznacznie podwyższone, bez zmian ogniskowych.
Przewody żółciowe nieposzerzone, PZW szer.7-8 mmw odc.wiezadłowym, 5 mm w odc. trzustkowym, bez widocznych w świetle złogów.
We wnęce wątroby pojedynczy węzeł chłonny 23*11 mm. - char. odczynowy
Stan po cholecystektomii. Pole trzustki nieposzerzone, gładkie, echo podwyższone. Śledziona bez zmian, pola nadnerczowe wolne.
Nerki prawidłowego położenia, zarysy regularne, wielkość NP-105 mm, NL-127 mm w osi dł, w nerce L tendencja do dwudzielności miedniczki. Zróżnicowanie zachowane. echo i grubość miąższu nerek w normie. UKM-y nieposzerzone, bez złogów. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. ściana pęcherza gładka. Macica inwolucyjna. Aorta nieposzerzona. Przestrzeń okołoaortalna wolna. Bez widocznego płynu w j.otrzewnej.
Zaleza sie dalsza diagnostykę warony w badaniach labor. i kons.hepatologa*

Do tego:
Morfologia i rozmaz wszystko w normie tylko RBC 4.03 (norma 4.20-5.40)
OB 29,
CRP - 6
Aspat-50
Alat-81
GGTP - 226

Na co mogą wskazywać takie wyniki?
Proszę o odpowiedz, bardzo się martwię-szczególnie ten węzeł chłonny mnie zaniepokoił...

Nie zakładaj nowego tematu jeśli takowy już istnieje ! przeczytaj regulamin!
przyłączyłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atkers
Opis usg jak i wyniki krwi wskazują na problemy z wątroba oraz stan zapalny we wnęce wątrobowej( tutaj w przewodzie wątrobowym wspólnym) ogólnie może wskazywać na stan zapalenie dróg żółciowych czy problem z wątrobą.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atkers



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Np wzwB wzwC czy coś jeszcze?
Może być coś nowotworowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atkers
Nie można wykluczyć z tym że raczej wyniki nie wskazują na nowotwór( za mało informacji na temat badań, pełne wyniki krwi)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atkers



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie badania w takim razie powinny być jeszcze przeprowadzone aby mieć pewność?
Rozumiem że problem jest miedzy innymi w rozmiarze PZW i w tym węźle chłonnym głównie tak? Wynik jest tak skonstruowany że nie umiem wyłapać co jest nie tak. Chyba:
- echo wątroby podwyższone
- echo trzustki podwyższone
- zły rozmiar PZW
- węzeł chłonny powiększony
Tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Atkers
Całość oceny wyniku sprowadza się do niejasności w wątrobie i powiększeniu węzła chłonnego (który może wskazywać na stan zapalny w wątrobie) może to być np wirusowe zapalenie wątroby czy autoimmunologiczne zapalenie wątroby(nie podejrzewam Cię,że na tle alkoholowym)stąd skierowanie do hematologa( lekarz zleci badanie markerów zakażeniowych)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ameba



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 9
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 1:57 pm    Temat postu: USG jamy brzusznej. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest wynik mojego 68-letniego Taty:

Watroba niepowiekszona, o gladkich rownych brzegach, o jednorodnej echostrukturze, bez zmian ogniskowych. Drogi zolciowe i zyla wrotna nieposzerzone. Cech cholestazy nie widac. Pecherzyk zolciowy cienkoscienny, bez cech kamicy. Trzustka, sledziona w normie. Nerki prawidlowej wielkosci i echogenicznosci bez cech utrudnienia odplywu moczu. W prawej nerce kilka torbieli korowych, z ktorych najwieksza w dolnym biegunie jest srednicy 28 mm.
Pecherz moczowy w normie. Powiekszonych wezlow chlonnych nie widac. Gruczol krokowy znacznie powiekszony do objetosci 147 ccm z przerostem placika srodkowego, wpuklajacy sie do pecherza moczowego, powoduje zaleganie 28 ml moczu w pecherzu po mikcji.

Bardzo prosze o komentarz. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group