Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Markery norotworowe, onkologia - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
modzelka



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: podlaskie
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:23 pm    Temat postu: --> Markery norotworowe, onkologia - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CHCIAŁAM SIE SPYTAC JAK ODCZYTAC WYNIK JAK MAM W RODZINIE CZESTE NOWOTWORY CEA (0,6 ) CA 15-3 ( 16 ) CA 125 ( 8,9) MAM 29 LA JESTEM KOBIETA



----edited by emilka----
przeniosłam temat do odpowiednniego działu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystkie są ok
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
modzelka



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: podlaskie
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
wszystkie są ok
dziekuje za odpowiedz mam nadzieje ze jest wszystko ok bo zyje w stresie obciazen w calej bliskiej rodzinie Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nulka



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 9:38 pm    Temat postu: badanie Marker Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Smile koleżanka cioci miała robione badanie Marker i wynik wyszedł 3,5. Czy ktoś wie co to oznacza? Co to dokładnie jest za badanie? Chyba coś związane z rakiem ale właśnie ciocia nie wie i prosiła mnie o sprawdzenie. Proszę o jakąś informację jeśli ktoś coś wie na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nulka
Oczywiście jest coś takiego jak markery nowotworowe( są podawane nazwy danego markeru lub tylko symbol) z tym że jest ich wiele i są różne normy dla danego markeru.Dlatego podany wynik nic nie mówi,tym bardziej,ze jest bez jednostek( a jednostki są różne)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
konikt7



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 6:05 pm    Temat postu: JAJNIK wyniki CEA i CA 125 proszę o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ,
Żona odebrała właśnie wyniki markerów CA 125 to 9.830 ( norma niby do 35.000)

ale za to CEA to 112 a norma to prawdopodobnie 2.5

żona ma powiększony jajnik ( pierwszy już kilka lat temu został usunięty )

wiek 28 lat
Proszę o pomoc co to może oznaczać ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Takahari



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:35 pm    Temat postu: Prosze o przetłumaczenie i zinterpretowanie badań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie
Struktury Kostne Bez zmian o charakterze meta
I proszę o zinterpretowanie słowa meta co to w ogóle jest
I czy można wywnioskować z tego zdanie że nowotwór przerzucił się do kości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
motylek36



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 11:01 pm    Temat postu: Wyniki na wypisie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM
dostałam ze szpitala wypis
NEFROPATIA ZAPOROWA W STADIUM PRZEWLEKŁEJ CHOROBY NEREK-N 18,8
OBUSTRONNE WODONERCZE N13,3
PRZERZUTY NOWOTWOROWE DO KRĘGOSŁUPA C80
PŁYN W OBU JAMACH OPŁUCNOWYCH J90
WODOBRZUSZE I10
NADCISNIENIE TĘTNICZE D63,8

Bardzo proszę o informacje- co oznaczają te liczby i cyfry
Z góry dziękuje
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 6:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

motylek36
Oznaczenia,to nic innego jak Międzynarodowa klasyfikacja chorób i problemów zdrowotnych.
czyli nazwa choroby i jej zakwalifikowanie w spisie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelinka07-07



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już dziś możesz ustrzec się przed nowotworem!!! Wystarczy wejść na proponowaną tu stronę: tojefura com , poświęconą objawom raka. Nowa metoda wykrywania raka, udostępnia ona wszelkie wiadomości dotyczące symptomów chorobowych, tak istotnych w profilaktyce leczenia każdego z nas. W ówczesnej "rakotwórczej" rzeczywistości warto być dobrze poinformowanym, posiadać świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą ta jakże powszechna i dziedziczna choroba

Dodano po 22 sekundach:


Już dziś możesz ustrzec się przed nowotworem!!! Wystarczy wejść na proponowaną tu stronę: tojefura com , poświęconą objawom raka. Nowa metoda wykrywania raka, udostępnia ona wszelkie wiadomości dotyczące symptomów chorobowych, tak istotnych w profilaktyce leczenia każdego z nas. W ówczesnej "rakotwórczej" rzeczywistości warto być dobrze poinformowanym, posiadać świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą ta jakże powszechna i dziedziczna choroba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group