Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Badania wątrobowe - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radziwil



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 8:45 pm    Temat postu: Bilirubina całkowita Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

O czym może świadczyć podwyższony wynik bilirubiny całkowitej - 1,55 (norma od 0,3 do 1,2) - wynik przekroczony o niecałe 30 % ? Lekarz dał mi skierowanie na USG brzucha, gdzie nic nie stwierdzono. Mój ojciec i dziadek mieli problem z wątrobą, co było najprawdopodobniej przyczyną ich śmierci. Dodatkowe wyniki (próba wątrobowa):
AST - 24
ALT - 25
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

radziwil
Podwyższony poziom Bilirubiny całkowitej może wskazywać na problem z wątrobą a konkretniej w Zespole Gilberta,Zespole Criglera-Najjara,Zespół Criglera-Najjaraczy też Zespół Rotora(wszystkie te choroby są uwarunkowane genetyczni związana metabolizmem bilirubiny w wątrobie.)Nie wymagają jakiegoś specjalnego leczenia a nawet bez leczenia( wystarczy okresowa kontrola)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ela9



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 6:53 pm    Temat postu: wyniki MR wątroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak leczyć naczyniak czy jest do wyleczenia i może sie przemienić w złośliwy .dlaczego czuje ból w prawym boku.........WYNIKI MR
W prawym płacie wątroby 3 zmiany ogniskowe o wielkości 10,13,18 mm wszystkie opisywane ogniska są wyraźnie hyperintensywne w obrazach T2 oraz w dyfuzji MR hypointensywne w obrazach T1 i wzmacniają się po dożylnym podaniu gadoliny,a wzmocnienie to utrzymuje się aż do fazy opóźnionej.Obraz MR przemawia za naczyniakami wątroby.innych zmian w wykonywanym badaniu MR wątroby nie stwierdzono się.wskazana okresowa kontrola opisywanych zmian ogniskowych w badaniu usg celem wykluczenia przyrosty objetosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pleszyn



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 8:57 am    Temat postu: Wyniki badań wątroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, Żona podczas mojej ostatniej jelitówki namówiła mnie abym zrobił sobie badania wątroby bo uważa że to może być tego przyczyna. Zrobiłem i wyniki są podwyższone a mianowicie Aspat (l19) -42 Alat (l17) - 69 GGPT (L31) - 108 Proszę o jakaś informację czy powinienem się martwić? czy udać się z wynikami do lekarza jeśli tak to do jakiego? Rodzinny w przychodni czy specjalista? Dodam że mam 33 lata i dosyć często piłem alkohol przez ostatnie dni gdyż były święta nowy rok itp.. o odpowiedź bo ona mnie straszy ciągle i zaczynam się bać.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakie były normy tych badań? W różnych laboratoriach są różne normy. Jeśi wyniki znacznie przekraczają je to jak najbardziej warto jest wybrać sie do lekarza. I skonsultowac z nim ten problem. Alkohol to nie jedyna rzecz, która szkodzi wątrobie. Dla wątroby niedobre jest również:
palenie papierosów
jedzenie tłustych i smażonych potraw
unikanie warzyw i owoców
przyjmowanie dużej ilości leków

Wątroba sama się regeneruje jednak czasami warto jest wspomóc jej regenerację
http://dailystyle.pl/choroba-watroby/


Ostatnio zmieniony przez clour dnia Nie Sty 28, 2018 1:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pleszyn



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 3:37 pm    Temat postu: Wyniki badań wątroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam dokładnie wszystkich norm ale wiem że przy GGPT norma była od 11-50 przy moim 108 ( o to się martwię bo wyczytałem że ten współczynnik odpowiada za to co Pan napisał wyżej jedzienie alkohol itp...

wcześniejsze badania były podniesione o ok 15-20 jednostek od najwyższej normy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group