Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Badania wątrobowe - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulu_24



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 4:59 pm    Temat postu: --> Badania wątrobowe - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,dzisiaj moja dziewczyna robiła badanie wątroby potrzebne do ginekologa..prosiła mnie o odebranie wyników i teraz nie wiem o co w tym chodzi! Prosiłbym o pomoc!

Bilirubina całkowita 1.2 mg/dl

GOT (ASP AT) 28 IU/l

GPT (ALAT) 46 IU/l

Jak to mozna rozumiec...odnosnie Jej zdrowia i czy przypadkiem nie jestem ojcem (wiem ze brzmi to smiesznie ale w wielu serwisach internetowych pisza ze jesli bilirubina jest pow nor to juz cos znaczy)...z gory dziekuje i pozdrawiam zulu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bilurbina calkowita podwyzsza sie w okresie ciazy ale mysle ze ginekolog dal jej skierowanie na te badania z innych przyczyn. Czesto w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych lub przed rozpoczeciem brania wykonuje sie te badania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile dzieki za odpowiedz,bardzo martwie sie o Swoja dziewczyne ma fenomenalnie rozregulowany zegar biologiczny i okres dostaje co 3 miesiace...mam nadzieje ze ginekolog Jej pomoze! A czy w takich przypadkach kiedy kobieta ma rzadko okres jest ryzyko zajscia w ciaze?
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli twoja dziewwczyna nie bierze tabletek antykoncepcyjnych to pewnie ginekolog chce je przepisac na wyregulowanie cyklu. A w ciaze moze zajsc wtedy kiedy ma okres plodny a przy nieregularnych mieisaczkach trzeba sie z tym liczyc na codzien. Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze jeszcze o drobne wyjasnienie odnosnie stanu bilibrubiny - czy przy takim poziomie jest powod do zmartwien??
Powrót do góry
anetka23
Gość









PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do 1,1 mg/dl
(do 19 µmol/l)
Powrót do góry
pineska27



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 9:17 pm    Temat postu: Interpretacja wyników HBV DNA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy móglby ktoś zinterpretować te wyniki?


Wynik pozytywny-wiremia:695 IU/mcl

Liczba kopii wirusa: 4 865/1ml materialu.

Z góry wielkie dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wymaga leczenia.
a ALT w normie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pineska27



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystki inne wyniki są w normie. Ale czy to oznacza że wirus ten - przy tych wynikach - jest bardzo aktywny czy raczej uspiony?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko, przepraszam Cię ogromnie, byłam lekko nieprzytomna jak pisałam odpowiedź i źle spojrzałam! to nie jest zły wynik i tak naprawdę jeżeli nie ma znaczących zmian histopatologicznych w wątrobie, to nie jest konieczne leczenie! a czemu nie pytałaś lekarza?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group