Szukaj

Wysypka u dziecka - czy to różyczka?

Komentarze do: Różyczka u dzieci
Odpowiedz w wątku
Emilka35
Emilka35 11-10-2015 16:29

U mojego dziecka pojawiła się wysypka w postaci bladoróżowych drobnych plamek. Co prawda na początku były w okolicy twarzy, ale później wysypka rozszerzyła się na plecy, ręce i nogi. Czy to różyczka? Dodam, że u dziecka pojawił się także ból gardła.

eleonorar
eleonorar 26-01-2016 20:22

Przy wysypce u dziecka może pojawić się ból gardła. Opisana wysypka też wydaje się charakterystyczna dla różyczki. Przy różyczce wysypka rozprzestrzenia się od okolic twarzy (najczęściej okolice uszu są pierwsze) na szyję, tułów i resztę ciała. Wysypka przy różyczce najczęściej wygląda jak delikatnie różowe plamki. Nie powinna swędzieć i po około 2-3 dniach powinna zacząć zanikać.

Agnieszka87
Agnieszka87 07-04-2016 10:00

To może być różyczka. Tej chorobie oprócz wysypki często towarzyszy zapalenie gardła, za to rzadko u dzieci pojawia się gorączka. Najlepiej idź do lekarza, wysypkę tak czy tak trzeba skonsultować, w końcu może to być objaw jakiejś poważniejszej choroby zakaźnej, np. szkarlatyny. Nawet jeśli okaże się, że to różyczka, nie martw się - jej przebieg u dzieci jest bardzo łagodny, najgorsza bywa swędząca wysypka. Gorzej, jeśli sam dorosły opiekujący się dzieckiem nie przeszedł choroby...

Marylou
Marylou 18-07-2016 09:37

Jeśli wysypka u dziecka ma postać bladoróżowych, drobnych plamek, które zlewają się ze sobą, to może być to objaw różyczki. Najpierw wysypka pojawia się za uszami, później rozprzestrzenia się na całe ciało. Zwykle towarzyszy jej gorsze samopoczucie. niewysoka gorączka, powiększenie węzłów chłonnych.

Gosia8078
Gosia8078 18-07-2016 09:45

W różyczce bardzo charakterystyczne jest powiększenie węzłów chłonnych zausznych i tylnych szyi. Warto zatem sprawdzić czy dziecko ma powiększone węzły chłonne. Bladoróżowa wysypka o charakterze plamisto-grudkowym na początku atakuje twarz, a następnie w niedługim terminie resztę ciała. Leczenie różyczki jest objawowe i polega przede wszystkim na podawaniu lekarstw przeciwgorączkowych.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Różyczka u dzieci"