Szukaj

Niepłynność mowy małych dzieci

Komentarze do: Jąkanie u dziecka
Odpowiedz w wątku
Barbara Staszewska
~Barbara Staszewska 02-11-2006 14:04

Jestem neurologopedą.Od lat prowadzę terapię dla osób jąkających się,z bardzo dobrym skutkiem.Często kontaktują się ze mną rodzice małych dzieci, które nagle zaczynają niepłynnie mówić.Nie wiedzą gdzie mogą szukać pomocy.Dziekuję za podjęcie tak ważnego tematu.

Madzia
~Madzia 10-01-2007 16:17

Jestem uczennicą technikum i mam problem z jąkaniem się. Mój problem zaczął się w podstawówce kiedy to dwie kolezanki aczeły się e mnie nasmiewac. Zamknełam się w sobie. Pocatkowo było okej. Mówiłam płynnie, w gimnazjum byłam w innej klasie ni one ale miałam dystans do ludzi. Nie ufalam sie. Wkazdej chwili bałam sie ze ktos zacznie cos o mnie mówic. teraz mam z tym ogromny kłopot. Lubie rozmawiac z innymi ludzi, ale jakam sie kiedy się staram rozmawiac z osobą ktorej nie ufam, bo wiem ze za plecami mnie obgaduje. Rodzice nie chca widziec mojego problemyu, chciałam się wybrac do lekarza aby sie wyleczyc z tej wady ale nic z tego. Czy moge się z tego wyleczyc sama? Moze powinnam przeczytac jakiejs książki??

Anna
~Anna 03-03-2007 00:53

Moja córka ma 3 lata i 8 mies. Od miesiąca jąka się (polega to na powtarzaniu wielokrotnym sylaby np.pa,pa,pa parawan). Od tygodnia nasiliło się to bardzo. Nie mogę znaleźć uchwytnej przyczyny: ani w domu, ani w przedszkolu. Bardzo proszę o radę. Co ja mam robić?
Mój adres: prezidero@wp.pl

aga
~aga 08-05-2007 13:14

Moja córka ma 3lata.Od 3miesięcy się jąka.W pierwszym miesiącu nie można było jej zrozumieć,póżniej nastąpiła duza poprawa.Wtej chwili przechodzi różne etapy-kilka dni mówi dość dobrze -gdy rozpoczyna zdanie i przed wyrazami mówi 'a'-pożniej przychodza dni gdy cięzko jest jej powiedzieć cośkolwiek.Mówi bardzo dużo,mam wrazenie że jąkanie wcale jej nie przeszkadza.Nie robi grymasow twarzy,nie denerwuje się mówi bardzo swobodnie.Pomimo jąkania się jest bardzo wesołym dzieckiem.Czy to jakanie ustąpi i jak długo to jeszcze ma trwac ?Czy sa jakieś ćwiczenia,aby to szybciej przeszło?Bardzo proszę o pomoc.Mój adres:agnes334@onet.eu

jeeremi
jeeremi 12-10-2007 13:50

Mój syn ma 3 i pół roku i też od miesiąca się jąka.Czasem bardziej,casem słabiej.W zasadzie to częściej się zacina, tak jakby nie do końca wiedział co chce powiedzieć.Zastanawiam się czy problem nie tkwi w tym,że mąż mówi do syna tylko po niemiecku?

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jąkanie u dziecka"