Szukaj

Ja wolę ekologicznie

Odpowiedz w wątku
Anetka_S
Anetka_S 25-10-2012 13:19

Jestem mamą dwójki dzieci i szczerze mówiąc wolę robić zakupy w takich sklepach jak Organic, a nie Tesco czy Real, gdzie koło stoiska z mięsem i wędlinami czasami po prostu ciężko przejść, tak mówiąc wprost śmierdzi! Chodzi też o to, że żywność ekologiczna jest nie tylko zdrowsza, ale przede wszystkim świeża i wysokiej jakości!

katarzyna.godewska
katarzyna.godewska 25-10-2012 13:27

zgadza się tylko nie każdego stać na zdrową żywność, tak jak zresztą podkreślali to autorzy badania. A przecież biedniejsi ludzie też mogą wychować zdrowe dzieci!

Anetka_S
Anetka_S 25-10-2012 13:34

Argument finansowy nie jest dobrym argumentem, dla mnie to najprostsza wymówka. a jednocześnie społecznie uznawana. Właśnie przez takie gadanie napychamy kieszenie wielkim koncernom! chodzi o to, że żywność konwencjonalna jest często faszerowana kilogramami chemii, której celem nie jest zaspokojenie rzeczywistego głodu, a pobudzenie apetytu. To dlatego, jak dzieci skończą jedną paczkę chipsów to mają ochotę na kolejną! Zdrowa żywność nie zawiera takich substancji, przez co najesz się już małą porcją - kupujesz mniej, wydajesz mniej! Tylko trzeba trochę trudu włożyć w to, by zbilansować swój domowy budżet. Zresztą tylko w ubiegłym roku Polacy wyrzucili ponad 9 mln ton zywność. Tu by należało powiedzieć: wielu ludzi nie stać na takie marnotrawstwo!

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Czy żywność ekologiczna jest rzeczywiście zdrowsza od tradycyjnej?"