Szukaj

Metafolina - lepiej przysfajalna?

Odpowiedz w wątku
AnnaEm
AnnaEm 09-04-2008 23:00

Ostatnio wszedł na rynek was foliowy w nowej formie, czyli biologicznie czynna metafolina. Brać, nie brać? O ile jest wydajniejsza i bezpieczniejsza od zwykłego kwasu foliowego? Trzeba do tego brać jeszcze inne suplementy?

Werqe
Werqe 23-04-2008 22:37

Różni się tym, że nie ma konieczności wieloetapowej obróbki kwasu - trafia od razu do komórek. Przez co są mniejsze straty. W takich suplementach jak Feminatal są dodane wszystkie najważniejsze witaminy i mikroelementy, więc przeważnie jedna (lub dwie, zależy od wskazań) tabletki dziennie całkowicie wystarczają.

Fulik
Fulik 14-06-2008 21:59

Ja właśnie biorę Feminatal Metafolin 800, który zawiera zarówno kwas foliowy jak i metafolinę. Na szczęście mój lekarz prowadzący ciążę jest do przodu z wszystkimi nowinkami farmaceutycznymi i tak mi zalecił. Mam nadzieję, że dzięki tym witaminom nie popadnę również w anemię.
Pozdrawiam

dante11
dante11 29-10-2010 18:44

cieżko powiedzieć, czy mam defekt enzymatyczny, bo nikt mi badań takich nie robił, ale faktycznie mam problemy z przyswajaniem kwasu foliowego. jakiś czas temu leczyłam anemię i mimo łykana bardzo dużych ilości tego kwasu, nadal miałam jego niedobory we krwi. dopiero po metafolinie faktycznie te wartości w moich wynikach zaczęły się poprawiać. no i w ciąży też łykałam feminatal metafolin, zamiast zwykłego kwasu foliowego, właśnie z powodu podejrzenia, że syntetycznej postaci tego kwasu nie przyswajam.

krychaa
krychaa 09-03-2011 09:00

badania, które wykazują, czy ma się ten defekt enzymatyczny, czy nie i jak się przyswaja w naszym organizmie kwas foliowy są bardzo kosztowne. o wiele taniej i bezpieczniej wychodzi od razu kupić tabletki z metafoliną. ja brałam w ciąży Feminatal - teraz się to nazywa Femibion i żadnych niedoborów nie było, dzidzia zdrowa, przez całą ciążę wyniki badań w normie.

lexie
lexie 25-01-2013 11:21

Ja od preparatów multi wolę sam kwas - bo nie wiem czy mój organizm potrzebuje licznych witamin, a na pewno brakuje mu kwasu foliowego.

goxa
goxa 04-07-2013 14:25

Ale sam kwas nie jest w pełni przyswajany. Metafolina to już przetworzone foliany szybciej wchłaniane przez organizm kobiety. Ja łykałam z polecenia lekarza Femibion Natal 1 a potem Natal 2 on oprócz kwasu foliowego zawiera właśnie metafolinę.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Defekt enzymatyczny - niedobór kwasu foliowego"