Szukaj

Łyżeczkowanie jamy macicy - zabieg

Odpowiedz w wątku
meffii
meffii 04-12-2015 17:29

czy ktoś przez to przechodził? Czy to znieczulenie jest miejscowe? czy bardzo boli po zabiegu?

julitaka
julitaka 11-07-2016 09:20

Zabieg łyżeczkowania jamy macicy, niestety często wiąże się z poronieniem. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, jednak po zabiegu odczuwałam dość spory dyskomfort. Łyżeczkowanie to oczyszczenie jamy macicy po niecałkowitym poronieniu bądź usuwanie nie wydalonych fragmentów łożyska. Z tego co wiem po zabiegu u niektórych kobiet występuje zapalenie dróg rodnych. Wyłyżeczkowanie jamy macicy, może odbywać się zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Mi lekarz zostawił wybór, powiedział, żebym sama zdecydowała.

freshplum
freshplum 11-07-2016 15:37

Łyżeczkowanie jamy macicy, było dla mnie traumatycznym przeżyciem. Musiałam poddać się temu zabiegowi, ponieważ straciłam dziecko. Zabieg był dla mnie traumatyczny, może nie chodziło tu o ból, tylko fakt, przez który łyżeczkowanie jamy macicy musiało zostać wykonane. Po zabiegu, byłam bardzo obolała i przez ponad tydzień krwawiłam z dróg rodnych. Żadnej kobiecie nie życzę, tego zabiegu. Dla mnie łyżeczkowanie jamy macicy, już do końca życia będzie kojarzyło się z bólem, nie fizycznym, lecz psychicznym.

intruo
intruo 12-07-2016 10:28

U mnie powód łyżeczkowania macicy był inny,a zabieg bardzo mi pomógł. Miałam bardzo obfite i bolesne miesiączki, żadne leki nie pomagały. Lekarz polecił mi łyżeczkowanie macicy. Zabieg ten od razu skojarzył mi się z poronieniem. Nie wiedziałam, że zabieg łyżeczkowania macicy wykonuje się również, na takie dolegliwości jak obfite miesiączki. Mi pomogło nawet bardzo. Bałam się bólu ale nie było źle.

rudziak
rudziak 12-07-2016 12:52

Zabieg łyżeczkowania macicy przechodzi się w krótkim znieczuleniu ogólnym. Ja nie miałam możliwości wyboru znieczulenia. U mnie niestety skończyło się to zapaleniem jamy macicy. Szybko zostałam z tego wyleczona, jednak ryzyko skutków ubocznych po łyżeczkowaniu jamy macicy jest dość spore. U mnie powodem łyżeczkowania macicy, było nieregularny okres. Był to bardzo uciążliwe, ponieważ zdarzało się, że miałam miesiączkę przez dwa tygodnie a potem nie miałam przez trzy miesiące. Zabieg mi pomógł, chociaż zapalenie po zabiegu nie było niczym przyjemnym.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Wyłyżeczkowanie jamy macicy"