Szukaj

Lekko nie jest

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
lifeisnowornever
lifeisnowornever 05-05-2008 20:38

Zacznę od tego, że mam 16 lat, więc nie jest mi łatwo. Więc - jeśli przespałam się z chłopakiem w połowie cyklu (2 tydognie po 1 dniu poprzedniej miesiaczki, 2 tygodnie przed nastepna), potem dostałam miesiączke normalnie. Teraz minely kolejne 2 tygodnie (od miesiaczki) i nastepna powinnam dostac za 2. Teraz pytanie - czy jest jakaś możliwość zebym była w ciąży? Z ewentualnych objawów ciąży czasem w ciągu dnia jest mi niedobrze, ale sama nie wiem, czy to nie z nerwów... Proszę, pomóżcie! Bo objawy opisane w tekście owszem są dokładne, ale suche, zawsze zapytać lepiej kogoś kto juz to przechodzil i wie z własnego doświadczego...

marzena59
marzena59 05-05-2008 21:45

Twoje obawy sa bezpodstawne wedlug mnie. Nie napisalas czy byl to twoj pierwszy raz. Zawsze tak jest ze dziewczyny po swoim pierwszym razie bardzo obawiaja sie ze zaszly w ciaze, ten strach mija z biegiem czasu i z nabytym doswiadczeniem seksualnym. Nie napisalas rowniez czy uprawialiscie seks z zabezpieczeniem czy bez. Miesiaczke masz dostac dopiero za dwa tygodnie. To skad ten strach?

aleks_21
aleks_21 06-05-2008 10:10

Zgadzam się z Marzeną.
Nie powinnaś się bać na zapas.
Kiedy ja zaczęłam współżyc - też miałam obawy, ale zazwyczaj tak jest, że kiedy dziewczyna zaczyna uprawiać seks cały organizm się jej zmienia i buzują hormony. I tak po prostu jest że miesiączka też nagle robi się nieregularna. Mi sie spóźniała kiedyś 40 dni..... Ale spoko. Potem wszystko wróciło do normy.

aleks_21
aleks_21 06-05-2008 10:11

Wstrzemięźliwość seksualna - :)))

GaGa_23
GaGa_23 06-05-2008 12:49

Dobrze jest brac tabletki antykoncepcyjne ale nie w tym wieku poniewaz organizm jeszcze dojrzewa i nie jest w pelni rozwiniety.Mimo tego ze jhest okres to do tego aby organizm dojrzal do pelnego przygotowania na przyjscie potomstwa musi minac troche czasu.Najlepsaza antykoncepcja w tym wieku jest wstrzemiezliwosc seksualna bo pozniej jest placz i zgrzytanie zebami.

misia21
misia21 07-05-2008 22:12

Przypuszczam że był to twój pierwszy raz dlatego te nerwy...Jeżeli współżyłaś z zabezpieczeniem nie powinnaś się stresować, ponieważ ciąża najprawdopodobniej nie będzie możliwa mimo że współżyłaś w dni płodne.
Na przyszłość radzę powstrzymac się od takich kontaktów, w wieku 16 lat nie jestes jeszcze w pełni dojrzała i nie będziesz mogła wziąść odpowiedzialności za własne czyny...A nawet przy najlepszej antykoncepcji trzeba byc tego świadomym i ponieść konsekwencje.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"