Szukaj

Herbata z liści malin

Odpowiedz w wątku
princesska
princesska 04-12-2015 19:40

czy to prawda, że herbata z liści malin przyśpiesza poród?

chinka_czikulinka
chinka_czikulinka 09-05-2016 12:59

NIE NIE, herbata z liści malin nie przyspiesza porodu. Może tylko pomóc podczas jego trwania. Herbata z liści malin ma działanie wzmacniające mięśnie macicy, dzięki czemu poród przebiega sprawniej.Nie ma żadnego wpływu na to kiedy dziecko przyjdzie na świat. Czytałam coś, że na przyspieszenie dobrze działa olej rycynowy, ale musiałabyś o tym poczytać bo nie sprawdzałam dokładnie tej informacji.

rybirt
rybirt 18-05-2016 13:39

Herbata z liści maliny nie przyśpiesza porodu. Dzięki niej mięśnie szyjki macicy rozluźniają się, staja się bardziej podatne i miękkie, dlatego poród przebiega sprawniej. Herbata z liści malin nie wywołuje wcześniejszego porodu, działa rozkurczowo, dlatego również podczas bolesnych miesiączek można ją stosować. Kobietom po 34 tygodniu ciąży zaleca się picie 2-3 filiżanek herbaty z malin dziennie.

antek521
antek521 23-05-2016 11:27

Herbata z liści malin jest znana od dawna w Azji, Afryce, Ameryce - wśród położnych jako środek ułatwiający poród. Dzięki naparowi z liści malin mięśnie macisy stają się bardziej elastyczne i podatne dlatego ułatwia to porób. Może skrócić jego czas. Mięśnie szyjki macicy, są uelastycznione, co pomaga jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dowiedziałam się również, że herbata z liści maliny wpływa pozytywnie na ilość i jakość pokarmu.

julitaka
julitaka 23-05-2016 16:17

Poza tym, że herbata z liści malin, jest dobra dla ciężarnych, to ma jeszcze sporo innych właściwości. Działa ściągająco, rozkurczowo i przeciwzapalnie. Dlatego herbata z liści malin jest dobra przy biegunce, bólu gardła czy też przy przeziębieniach, ponieważ działa napotnie dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się infekcji. A poza tym, herbata z liści malin jest jak dla mnie jedną z lepiej smakujących herbat. :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak przyspieszyć poród?"