Szukaj

Do Pani ginekolog Anny Kluz-Kowal

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
******
~****** 25-06-2007 20:51

Po pierwsze,chcialam zaznaczyc ze nie uwazam ze Pani jest nie godna zaufania tylko internet,dlatego nie chce sie przedstawiac nazwiskiem,bo nie chce w razie czego byc wytykana.A po drugie bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie.Dzisiaj bylam po wyniki testu PAPPA i beta hCG.Test Pappa jest dobry,natomiast beta hcg wyszedl mi 126.A norma powinna byc miedzy chyba 30 a na pewno 42.Lekarz skierowal mnie na dalsze testy,miedzy innymi test potrójny.Czy ten negatywny wynik testu beta hcg musi koniecznie swiadczyc o zespole Downa lub innych chorobach i w ktorym tygodniu powinno sie robic test potrojny? Obecnie jestem w 11 tyg.

Ginekolog
~Ginekolog 26-06-2007 10:53

niewiem skad takie pytanie o zespole downa test beta hcg jest stosowany w przypadkach ciąży kiedy boimy sie ze zaszła sytuacja nie odwracalna dlatego dziwni mnie twoje pytanie na temat zespolu dawna. Gonadotropina kosmówkowa, bo tak brzmi pełna nazwa beta-hCG jest hormonem, to znaczy substancją wytwarzaną przez organizm w celu kontroli funkcjonowania określonych narządów. HCG przypada rola szczególna, ponieważ pod jej wpływem pozostaje wyjątkowy proces - rozwój wczesnej ciąży.Zespół Downa jest najczęstszą znaną przyczyną wrodzonego upośledzenia umysłowego. Występuje z częstością 1 na 700 ciąż i w większości przypadków spowodowany jest trisomią chromosomu 21.

******
~****** 26-06-2007 19:52

Dziękuje za odpowiedz.A moje pytanie stąd się wzięło ponieważ mój lekarz powiedział mi,że podwyższone beta hcg może świadczyć m.in. o zespole Downa,Tunera lub innej chorobie płodu.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"