Szukaj

Czy moje?

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
seeker
seeker 22-08-2008 17:01

Nie wczytywałem się jeszcze dokładnie w etapy okresu kobiet. Jak długo trwa owulacja?
Po przeczytaniu artykułu rozumiem że około 6 dni po miesiączce kobieta ma okres, czyli można założyć że ze względu na czas życia plemników od końca miesiączki do około 6 dni kobieta może zajść w ciążę?
Podobno zostałem ojcem :-)
Na karcie badań moja pani wpisała że ostatnio okres miała 15 lipca a że w ciążę ze mną zaszła koło 1-2 sierpnia. Wcześniej byłem w delegacji. Testy wyszły pozytywnie. Nie pasują mi dni, jest ich trochę więcej niż 6 od miesiączki. Pytanie tylko czy wpisała początek miesiączki czy koniec? stąd te pytanie ile trwa krwawienie?
Z odpowiedzi będzie wynikało czy ja zostałem ojcem czy może sąsiad? :-)

marzena59
marzena59 22-08-2008 20:39

Każka kobieta ma swoj własny cykl miesieczny zwany tez menstruacyjnym. U jednych trwa ok.21 dni, u drugich ok.28 a u jeszcze innych ok.30 i ponad. Cały ten cykl podzielony jest na fazy. w fazie pierwszej dojrzewa komórka jajowa. W fazie drugiej wystepuje jajeczkowanie. Dojrzała komórka jajowa wydostaje sie z pecherzyka i jest gotowa do zapłodnienia. Jeśli do zapłodnienia nie dojdzie nastepuje faza trzecie czyli menstruacja (krwawienie). Trudno jest powiedziec czy twoja "pani" miała wtedy dni płodne czy też nie bo jak juz wyzej powiedziałamjest to indywidualna kwestia kazdej kobiety. Ale bardzo mozliwe ze miala wtedy dni płodne... bo byłby to 18 dzien jej cyklu... nie wiemy tylko ile trwa jej cykl i czy jest regularny. Zycze powodzenia.

czarnulka88
czarnulka88 22-08-2008 23:00

15 lipca to początek miesiączki. kobieta ma okres a jak jej się konczy to ma ok 3-4 dni nie płodne po okresie ale to przy regularnych miesiączkach. zawsze jak kobieta jest w ciązy to wpisuje się datę ostatniej miesiączki.

*******
******* 22-08-2008 23:19

I ta data ostatniej miesiączki jest liczona jako pierwszy dzień ciąży. Co nie oznacza, że wtedy w ciążę zaszła. Mogłą zajść tydzień, dwa a nawet trzy tygodnie po 15 lipca.
Dam Ci dobrą radę. Idź ze swoją "panią" do ginekologa. Niech lekarz Ci wszystko wyjaśni, niech z usg wyczyta ile dziecko MNIEJ WIĘCEJ ma tygodni. Nie wyciągaj pochopnych wniosków tylko dlatego, że się na tym nie znasz.
Właśnie dokładnie przez taki sam brak wiedzy rozpadł się mój związek i dziecko zostało bez ojca.

czarnulka88
czarnulka88 23-08-2008 00:14

****** ma rację :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"