Szukaj

Co na katar w ciąży

Odpowiedz w wątku
dirty_dancing2
dirty_dancing2 12-05-2016 13:33

Hej, jestem w ciąży i niestety się przeziębiłam. To jest pierwszy trymestr i wiem, że teraz kształtują się wszystkie najważniejsze organy mojego maleństwa. Wiem też, że bardzo ważne jest jakie substancje się wtedy zażywa. Mam ogromny katar, z którym nie mogę sobie poradzić, co mogę zażyć na katar w ciąży?

anitad
anitad 17-05-2016 14:38

Najlepiej wypróbować domowe sposoby, ponieważ przyjmowanie wszelkich lekarstw powinno być konsultowane z lekarzem, gdyż niektóre substancję mogą wywołać przedwczesny poród a nawet poronienie. Dobrze mieć w apteczce sól fizjologiczną, która rozrzedza zaległą w nosie wydzielinę i może być stosowana przez kobiety w ciąży.

kigoligo
kigoligo 17-05-2016 14:46

Musisz się dobrze wygrzać, pij minimum 3 litry płynów dziennie, jedz czosnek. Czosnek jest szczególnie przydatny w pierwszej fazie kataru, gdy występuje wodnista wydzielina, możesz go dodawać na przykład do masła. Co jeszcze na katar w ciąży? hmm Przydatne będą warzywa i owoce, zawierające duże ilości witaminy C takie jak:czarna porzeczka, papryka, brukselka,kiwi.

kamelunio
kamelunio 17-05-2016 14:51

Mam dwa super sposoby :D Po pierwsze namów partnera, aby natarł ci stopy rozgrzewającą maścią kamforową. Późnij nałóż ciepłe, grube skarpetki i połóż się do łóżka. To zmobilizuje organizm do walki z zarazkami. Drugim sposobem jest inhalacja. Może być z aromatycznymi olejkami, super będzie eukaliptusowy lub sosnowy.

piroania
piroania 17-05-2016 15:06

Na katar w ciąży trzeba uważać! Może spowodować przedwczesne skurcze macicy, dlatego najlepiej idź do lekarza, aby skontrolował jaka jest przyczyna kataru i przepisał odpowiednie leki. Przezorny zawsze ubezpieczony :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Przeziębienie w ciąży"