Szukaj

Badanie moczu a ciąża

Komentarze do: Objawy ciąży
Odpowiedz w wątku
Emilka20
~Emilka20 27-02-2007 20:25

hej! mam nadzieje ze ktos mi pomoze :) jak wiadomo badanie moczu wykrywa ciaze, ja robiłam juz 4 wyniki i ide w tym tygodniu na 5 (mam duzy problem z nerkami) ale mam prosbe czy ja sama moge odczytac z tego wyniku ze moge byc w ciazy? mocz - badanie ogolne to barwa, przejrzystosc, odczyn, ciezar, bialko, glukoza, urobilinogen, bilirubina, aceton, leukocyty, erytrocyty swieze i wypukle, nablonki plaskie i okragle oraz bakterie, a wiec w ktora z tych nazw wykazuje ze jest sie w ciazy? błagam o pomoc DZIEKI ZA WSZYSTKIE KOMENTARZE!!!

Emilka20
~Emilka20 27-02-2007 20:34

ten chormon to progesteron ale przeciez nie ma go w liscie tej która podalam wczesniej WIEC GDZIE TO WIDAC???????????????? GDZIE TO JEST NAPISANE? przeciez to badanie moczu wiec powinno byc napisane a tu nici.... ja juz nie wiem.... pomocy !!!!!!! dzieki za komentarze

Paweł
Paweł (Przyjaciel forum) 27-02-2007 21:31

Po pierwsze to komentarze nie służą do zadawania pytań tylko do pisania opoini na temat artykulu, po drógie stosuj maksymalnie 3 znaki interpunkcyjne koło siebie (wykrzykniki i znaki zapytania).

Po trzecie z badania ogólnego moczu nie idzie odczytać wyniku ciąży.
Owszem testy płytkowe czy strumieniowe wykrywają ciąże za pomocą testu moczu, lecz one są ustawione na wykrywanie składników które wskazują na stan ciąży.
OGÓLNE BADANIE MOCZU NIE WYKRYJE CIĄŻY.
Jeśli chcesz takowe przeprowadzić musisz zaznaczyć w laboratorum że takowe chcesz zrobić (w tedy płacisz za nie), albo zgłosić sie do lekarza po zlecenie takiego badania (lekarze nie dają takich zleceń bo są testy które możńa kupić w aptece).
Jeśli chcesz sprawdzić w laboratorum czy jestś w ciąży czy też nie polecam test z krwi b-HCG, określa on poziom hormonu HCG, jest skuteczny w ponad 90%.

monikamonika
monikamonika 09-04-2008 17:04

drogi Pawle. Jeśli już pouczasz koleżankę w sposób impertynencki, nie rób przy tym tylu błędów ortograficznych, bo wyglądasz przez to niepoważnie. Pozdrawiam.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Objawy ciąży"