Szukaj

Domowe sposoby na ból zęba

Komentarze do: Ból zęba
Odpowiedz w wątku
renii
renii 24-06-2013 20:33

Podam kilka sposobów na ból zęba.Jeśli ząb daje o sobie znać przez długi czas, a żadna z wymienionych metod nie działa „to wiedz, że coś się dzieje” i należy wybrać się do dentysty!
Napary ziołowe
Pierwszym domowym sposobem jest płukanie jamy ustnej naparem z szałwii. Preparat rozcieńczyć w wodzie i przepłukiwać jamę.
Okłady z lodu
Zimny okład na policzek lub kostka lodu w miejscu gdzie czujesz największe natężenie bólu
Masaż szczoteczką do zębów
Na szczoteczkę nałóż pastę fluorową i rozsmaruj ją mocnymi, kolistymi ruchami na zębie.
Goździki
Stosuje się albo olejki goździkowe albo suszone goździki. Jest to bardzo popularny środek kojący i o dziwo naprawdę pomocny. Dentyści polecają rozgryźć goździk bolącym zębem albo przyciskać go do zęba. Jeśli np. wypadła Ci plomba możesz włożyć goździk do dziury. Olejek goździkowy dostępny w każdej aptece mieszamy z olejem roślinnym, mieszamy palcem a następnie smarujemy bolące miejsce.
Alkoholowe płukanie
Sposób raczej dla pełnoletnich :) Jak wiadomo wódka koi każdy ból (nawet serca ;) ). Polecanym sposobem jest płukanie jamy mocno schłodzoną wódką ( w ilości tylko JEDNEGO kieliszka).
Jodyna
Nasączamy wacik jodynom i przykładamy do bolącego miejsca aż do momentu poczucia ulgi.
Czosnek
Bardzo stara metoda, polecana przez Praprababcie, zadziwiająca ale prawdopodobnie skuteczna bo znana, mało tego – stosowana aż do dziś. Potrzebujemy obrany i przekrojony ząbek czosnku. Wkładamy go do ucha (uwaga!) po przeciwnej stronie bólu zęba! Czyli jeśli boli Cię szóstka z prawej strony, czosnek wkładamy do ucha z lewej strony. Czy ta metoda jest skuteczna? Sprawdź sam czy czosnek wyciągnie Twój ból!:)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ból zęba"