Szukaj

Angina czy inna choroba

Komentarze do: Angina
Odpowiedz w wątku
ankap24
ankap24 31-01-2008 16:05

Witam
Jestem bardzo zaniepokojona swoim stanem zdrowia. 11 dni temu rozbolało mnie gardło, po czym dostałam gorączki 38 stopni, silnego kaszlu oraz powiększły mi się węzły chłonne (jeden za uchem, drugi obok ucha). Poszłam do lekarza, nie stwierdzono anginy, dostałam Augmentin i Bioparox (stosowałam przez 7 dni). Dolegliwości nie ustąpiły (oprócz temperatury 37),natomiast gardło nadal czerwone a kaszel suchy i bardziej nasilony. Po kolejnej wizycie u lekarza, dostałam Rovamycine i Berotec...biorę 3dzień ale niestety nie ma poprawy!!! Boję się że mam zupelnie inną chorobę, a lekarz nie potrafi jej rozpoznać...Czy to możliwe, żeby po 10 dniach stosowania antybiotyku, dolegliwości nie ustąpiły?

zuza795
zuza795 22-05-2008 20:38

Ania! Wyobraź sobie miałam ten sam problem z moim synem. Ciągle chorawal na gardło,czasami 2 razy w miesiącu brał antybiotyki.Na chwile było dobrze ale po kilku dniach choroba powracała.Bol gardła i wysoka temperatura.Lekarze ciągle przepisywali mu antybiotyk,ale i tak nie działały.Antybiotyki były bardzo drogie a poza tym Dawid z tego wszystkiego dostał anemii i grzybicy jamy ustnej.W końcu sie bardzo zdenerwowalam i ze tak powiem poszłam do jego lekarza z płaczem i pretensjami ze jak tak dlugo mam jeszcze czekać aż będą wiedzieć co mu jest!Lekarka w końcu sie zlitowała i dala mi skierowanie na wymaz z gardła i nosa.Co sie okazało mój syn ma w gardle i w nosie bakterie :gronkowca złocistego.A co jest ciekawe ta bakteria idzie w jego przypadku tylko na Biseptol.Jest to antybiotyk który kosztuje 7 zł. Lekarz przepisał mu 2 butelki tego antybiotyku.Zażył ja jedna za druga.Po pierwszej butelce choroba zniknęła.Niestety bakterie ta będzie zawsze mieć ale wiem co mam mu podać!To było dokladzie 3.5 roku temu,od tamtej pory bakteria sie nie odezwała.Jest zdrowym silnym chłopcem.Moja rada:zrób wymaz z gardła a lekarz będzie wiedział co Ci podać!!!Mocno pozdrawiam!!

leila
leila 28-12-2009 09:03

Ania,zdarzylo mi sie podobnie..brałam bioparox, i po 2 tygodniach, kiedy objawy tlyko sie nasilały wyslali mnie do alergologa. Okazalo sie ze mam uczulenia na jakas substancje zawarta w tym antybiotyku. Lekarka przepisałą mi Duomox i po 3 dniach moja angina przeszła.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Angina"