Szukaj

Kłujący ból opuszków palców u rąk przyczyna

Komentarze do: Ból kończyn
Odpowiedz w wątku
Marrie
Marrie 13-01-2016 19:18

Od roku wyczuwam w obrębie opuszków paców kłujący ból i kompletnie nie wiem czym to może być spowodowane. Co prawda nie skręcam się z bólu, ale jest to naprawdę uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Pomóżcie bo na prawdę nie wiem co mi jest, a mój lekarz pierwszego kontaktu bagatelizuje problem :/

willow
willow 27-04-2016 16:41

Czytałem kiedyś o przypadku pewnej pani z Ameryki, która miała podobne objawy. Dodatkowo jej bolący palec źle reagował na chłodne powietrze. Żaden z lekarzy nie wiedział co jej dolega, przeszła kilka operacji, które nie wpłynęły pozytywnie na kłujący ból opuszków palców. Aż wreszcie ktoś wpadł na to, że to PRZYZWOJAK. Guz, który pojawia się bardzo bardzo rzadko. Przyczyna jego powstawania nie jest znana, wiemy tylko że najbardziej narażone są osoby między 30-50 rokiem życiem.

kornelius
kornelius 23-05-2016 09:25

Kłujący ból opuszków palców może być spowodowany częstym trzymaniem dłoni w jednej pozycji. Jednak to po "rozruszaniu" dłoni powinno zaraz ustąpić. Kolejnym przyczyną kłującego bólu opuszków palców może być ucisk na nerw albo odmrożeniem rąk. Kłujący ból często wiąże się z niedoborem witamin (magnezu, potasu, wapnie). A może pijesz zbyt dużo mocnej kawy? Przez kofeinę wypłukujesz z organizmu niezbędne minerały przez co możesz odczuwać kłujący ból w opuszkach oraz mimowolne skurcze mięśni - najczęściej w nocy.

tryst
tryst 24-05-2016 09:56

Kłujący ból opuszków palców często jest mylony z drętwieniem. Może masz jakiś lekki ucisk w okolicy nadgarstka? Kiedy ja miałam podobne objawy okazało się, że mam zespół cieśni nadgarstka. Odczuwałam początkowo właśnie kłujący ból opuszków palców, później zaczęła mi drętwieć prawie, że cała dłoń i nie miałam praktycznie władzy w ręce. Radzę Ci jak najszybciej udać się do reumatologa, żeby sprawdzić,czy wszystko jest ok z Twoimi stawami nerwami itd. Kłujący ból opuszków palców może być tylko błahostką, a może być pierwszym objawem czegoś poważniejszego.

dzoli
dzoli 24-05-2016 12:02

A czy poza kłującym bólem opuszków palców u rąk, zauważyła Pani również inne zmiany? Zimne dłonie albo zmiana ich koloru? Czy jeśli wychodzi Pani na zimno i później wraca do ciepłego, palce zmieniają swój kolor z jasnego na czerwone albo sine? Kiedy kłujący ból opuszków palców pojawia się najczęściej? Proszę napisać coś więcej na ten temat.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ból kończyn"