Szukaj:

Ucho: leczenie perforacji błony bębenkowej zrewidowane i poprawione

18-01-2012 22:18
Oto mała rewolucja, którą należy przewidzieć w leczeniu przedziurawienia błony bębenkowej w uchu. Chodzi tutaj o innowacyjną technikę chirurgiczną, opracowaną przez lekarzy z uniwersyteckiego centrum szpitalnego (CHU) Stainte-Justine w Kanadzie, w Montrealu.
Ucho: leczenie perforacji błony bębenkowej zrewidowane i poprawione
Zobacz również:


Technika ta pozwala leczyć perforację błony bębenkowej w ciągu zaledwie dwudziestu minut w operacji klinicznej zewnętrznej.

Jak uważa doktor Issam Saliba, otolaryngolog i chirurg, wystarczy zaledwie dwadzieścia minut zewnętrznej operacji, aby przeprowadzić tego typu zabieg.

Nowa technika pozwala więc na:

- poważną redukcję kosztów leczenia;

- znaczące skrócenie listy oczekujących na operację.

Nowa metoda HAFGM

Operacja chirurgiczna została nazwana HAFGM, co jest skrótem od Hyaluronic Acid Fat Graft Myringoplasty. Jest ona realizowana przy pomocy wizji mikroskopowej, przechodzącej przez przewód słuchowy w uchu.

Przedziurawiona błona bębenkowa generalnie jest odbudowywana kompletnie po okresie dwóch miesięcy. Operacja pozwala również zapobiec powtarzającym się zapaleniom ucha.

Aktualnie, z tradycyjnymi technikami, które są stosowane w Kanadzie, pacjent musi zapisywać się na listę oczekujących. Czas oczekiwania może wynieść czasami nawet jeden rok (jeśli nie półtora roku) zanim dana osoba będzie mogła być zoperowana.

Szczegółowo prace te zostały przedstawione w przeglądzie naukowym Archives of Otolaryngology – Head and Neck Surgery. Także w tym przeglądzie zostały one zaprezentowane jako światowa premiera tego rodzaju operacji chirurgicznej.
Oceń tekst:
Ocena: brak     Głosów: 0
Zobacz artykuły:
Zobacz również tagi: bębenek w uchu pęknięcie bębenka perforacja błony bębenkowej leczenie błony bębenkowej nowa metoda leczenia błony bębenkowej technika HAFGM leczenie bębenka HAFGM
Brak komentarzy
Aktualności
Artykuły
Choroby i dolegliwości