Szukaj

Grudniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży po operacji serca

Podziel się
Komentarze0

W grudniu odbędą się kolejne warsztaty organizowane w ramach III edycji programu „Nadzieja dla serc”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży z chorobami serca. Organizatorem projektu jest polska firma farmaceutyczna Adamed oraz Fundacja Marka Kamińskiego. Głównym założeniem programu jest wsparcie pacjentów oraz ich rodzin w radzeniu sobie z chorobą oraz pokazanie, że przebycie operacji wrodzonej wady serca nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego życia.



Aktualnie trwają zapisy na warsztaty dla młodzieży w wieku 15-25 lat z Warszawy, Gdańska, Białegostoku, Olsztyna. Są to kolejne warsztaty z serii dwudniowych, bezpłatnych zajęć organizowanych w ramach programu „Nadzieja dla serc” przez polską firmę farmaceutyczną Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych terapeutów oraz ekspertów programu.

Istotnym elementem prowadzonych warsztatów są indywidualne konsultacje z lekarzem kardiologiem oraz rehabilitantem. W trakcie warsztatów młode osoby będą mogły porozmawiać o możliwościach zastosowania u siebie kontrolowanego wysiłku fizycznego oraz zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu rehabilitacji. Jest to niezmiernie ważne ponieważ prawie 80% dorastających osób po przebytej operacji wrodzonej wady serca odczuwa potrzebę zastosowania u siebie kontrolowanego wysiłku fizycznego1.

Pierwszego dnia warsztatów odbywa się blok psychologiczny, który jest prowadzony przez doświadczonych terapeutów. Zajęcia psychologiczne mają pomóc uczestnikom warsztatów w przełamywaniu lęku i stereotypów dotyczących podejmowania aktywnego życia przez młode osoby, które przebyły operacje wrodzonych wad serca.

Drugiego dnia warsztatów odbywa się blok medyczny, w którym z młodzieżą pracują eksperci programu „Nadzieja dla serc” - dr n. med. Ireneusz Haponiuk - Ordynator Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej, dr n. med. Maciej Chojnicki - kardiolog oraz Katarzyna Gierat - Haponiuk - specjalista rehabilitacji kardiologicznej. W czasie spotkania z ekspertami uczestnikom wykonuje się badanie ECHO serca, odbywają się również konsultacje kardiologiczne oraz kardiochirurgiczne. Młodzieży zostają przekazane podstawowe zasady nauki kontroli tętna zarówno w czasie domowego programu ćwiczeń, rekreacji ruchowej, jak i w trakcie wykonywania codziennych czynności.


Adamed stara się rozpoznawać i wychodzić naprzeciw potrzebom i problemom pacjentów poprzez prowadzenie ciągłego dialogu zarówno z pacjentami jak i środowiskiem medycznym. Program „Nadzieja dla serc", którego jesteśmy organizatorem, daje możliwość pokazania nowych dróg aktywności młodzieży z problemami kardiologicznymi." - powiedziała Małgorzata Korpusik Członek Zarządu ds. Badań, Rozwoju i Wytwarzania. „Chcemy, by warsztaty organizowane w ramach programu dawały uczestnikom zajęć wiedzę w zakresie dostosowania wysiłku do ich możliwości. Kontrolowany wysiłek fizyczny w znacznym stopniu przekłada się na prowadzenie aktywnego trybu życia przez osoby, które przebyły operacje wrodzonych wad serca. Angażując się w organizację warsztatów dla młodzieży szczerze wierzymy, że podobnie jak to miało miejsce przy wcześniejszych edycjach programu, warsztaty wzmocnią młodych pacjentów i wpłyną na ich umiejętność radzenia sobie z chorobą na co dzień".

Udział w warsztatach, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach, jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają całkowity koszt wyżywienia, udziału w badaniach, zajęciach oraz noclegu. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Orle, w Gdańsku, gdzie będą mieli zapewniony nocleg oraz zajęcia obejmujące blok psychologiczny oraz blok medyczny.


Zapisy na warsztaty prowadzi Fundacja Marka Kamińskiego. Aby wziąć w nich udział, trzeba pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji. Formularz można przesłać na adres fundacja@kaminski.pl, na adres Fundacji: ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk lub na numer fax (0-58) 552 33 15.

Nadzieja dla serc” - program realizowany przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dorastających pacjentach cierpiących na choroby serca. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży z chorobami serca są jednym z działań podjętych w ramach programu. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom z chorobami serca w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.

Adamed - lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły ponad 150 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

1 Badania przeprowadzone wśród uczestników II edycji programu „Nadzieja dla serc” przez Katarzynę Gierat - Haponiuk, mgr fizjoterapii specjalizująca się w rehabilitacji kardiologicznej z Kliniki rehabilitacji Akademii Medycznej w Gdańsku.

Komentarze do: Grudniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży po operacji serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz