Szukaj:
Aktualności
Artykuły
Choroby i dolegliwości

Fiasko w badaniach nad szczepionką przeciw HIV

07-10-2007 13:55; źródło: Życie Warszawy
Porażka w walce z wirusem HIV. Międzynarodowa firma farmaceutyczna Merck przerwała badania nad jedną z najbardziej obiecujących szczepionek.

Testy wykazały, że szczepionka nie działa. Firma Merck wiązała z nią poważne plany i sponsorowała odpowiednie projekty medyczne przez dziesięć lat. Naukowcy mieli nadzieję, że znajdujące się w szczepionce wirusy przeziębienia, którym wszczepiono geny wirusa HIV pobudzą układ odpornościowy człowieka do zwalczania prawdziwej infekcji.
Fiasko w badaniach nad szczepionką przeciw HIV
Zobacz również:


    Ostatnie eksperymenty na ludziach dowiodły jednak, że skuteczność szczepionki jest praktycznie zerowa. Eksperci podkreślają, że choć obecne sposoby ochrony przed wirusem HIV dają zadowalające rezultaty, żaden z nich nie jest tak dobry, jak skuteczna szczepionka.
    Zobacz artykuły:
      Zobacz również tagi: aids hiv szczepionka
      Brak komentarzy