Aktualności
Alzheimer: lekarstwo, które miało hamować rozwój choroby, uszkadza pamięć- Choroba Alzheimera: posiadanie dobrych przyjaciół może mieć działanie ochronne
- Witaminy z grupy B zwalczają spadek funkcji poznawczych
- Czy zajęcia intelektualne mogą przyśpieszać rozwój choroby Alzheimera?
- Czy stres jest jedną z przyczyn choroby Alzheimera?
Artykuły
Choroby i dolegliwości
Choroba Alzheimera: niepowodzenie terapii w końcowej fazie testów
19-01-2012 18:18

Zobacz również:

Jak przygotować się do kolonoskopii - wskazówki

Najczęściej popełniane błędy przy stosowaniu środków przeciwbólowych

Sprawdź jaką dietę stosować po skończonej kuracji antybiotykowej

10 powodów, dla których warto stosować leki homeopatyczne

Dowiedz się jakich preparatów uzupełniających używać by zapobiegać powstawaniu aft!
Dimebon, bo taka jest nazwa tego leku, nie udowodnił swojej skuteczności. Jest to bardzo smutna nowina w walce przeciwko chorobie Alzheimera.
W partnerstwie z firmą kalifornijską Medivation, działającą w biotechnologiach, laboratoria farmaceutyczne Pfizer w rzeczywistości testowały nowy lek przeznaczony dla pacjentów dotkniętych lekkimi i umiarkowanymi postaciami chorobami Alzheimera.
Dimebon, podawany w powiązaniu z innym istniejącym lekiem, Ariceptem (nazwa naukowa donepezil) dotarł w ten sposób aż do trzeciej fazy eksperymentalnej. Chodzi więc tutaj o ostatni etap przed zlożeniem prośby o pozwolenie na wejście na rynek.
Ale, jak przyznała firma Pfizer kilka dni temu, eksperyment odniósł sromotną porażkę: molekuła ta, znana również pod nazwą naukową latrepirdyny, nie popisała się swoją skutecznością.
Grupa farmaceutyczna Pfizer oraz firma kalifornijska Medivation zdecydowały się więc zrezygnować z prac nad Dimebonem w każdej postaci i dla każdego wskazania. Tak samo, obydwie firmy zakończyły swoją współpracę, która jednoczyła je w ramach prac nad rozwojem tej molekuły.
Jednakże, laboratoria Pfizer nie zamierzają wcale poprzestać na tym niepowodzeniu i już zapewniają, iż w dalszym ciągu będą inwestować w badania przeciwko chorobie Alzheimera.
Jak donosi francuska agencja Agence France Presse, badanie Concert dające niezadowalające rezultaty, zmobilizowało wcześniej 1 003 pacjentów, testowanych metodą próby podwójnie ślepej – to znaczy, ani pacjent, ani badacz nie wie, kto dostaje prawdziwą molekułę, a kto placebo – przez blisko cztery miesiące.
Zobacz artykuły:

Jak przygotować się do kolonoskopii - wskazówki

Najczęściej popełniane błędy przy stosowaniu środków przeciwbólowych

Sprawdź jaką dietę stosować po skończonej kuracji antybiotykowej

10 powodów, dla których warto stosować leki homeopatyczne

Dowiedz się jakich preparatów uzupełniających używać by zapobiegać powstawaniu aft!
Zobacz również tagi: choroba Alzheimera leki przeciwko chorobie Alzheimera Aricept donepezil dimebon latrepirdyna donepezil
Brak komentarzy








